Mo dao zu shi - niezwykły bishounen

Mo dao zu shi - niezwykły bishounen

besthqwallpapers.

Jak może potoczyć się życie kogoś kto po kilkunastu latach wraca do życia jednak w innym ciele? Szereg różnych wydarzeń może pozwolić odkryć prawdę o tragicznej śmierci wielu ludzi.

Mo dao zu shi to chińskie anime, które na obecny moment posiada dwa sezony. Powstało na podstawie ligh novelki o tym samym tytule napisanej przez Mo Xiang Tong Xiu. Znajdujemy się tutaj w świecie pełnym osób kultywujących (poprzez "czary" i miecze pozbywają się różnych potworów np. złych duchów, wodnych ghouli) oraz różnych sekt. Większość społeczeństwa skupia się na zwykłej sztuce kultywacji, ale znajdą się również tacy, którzy przechodzą na demoniczną ścieżkę. Kreska idealnie oddaje charakter tego dzieła. Na szczególną uwagę zasługują tutaj sceny akcji, które są bardzo dynamiczne. Natomiast czołówka opisuje perfekcyjnie klimat tego anime.

Wei Wuxian

(fot. twitter @BABA_46_0)

Patriarcha Yiling

Wei Wuxian (Ying) to syn Cangse Sanrena i Wei Changze. Po śmierci swoich rodziców przez pewien czas musiał radzić sobie na ulicy, skąd został przygarnięty przez przywódcę sekty Yunmeng Jiang. Od zawsze był bardzo psotliwy, mimo to był bystry i dzięki swojej inteligencji potrafił wymyślać nowe techniki duchowe oraz niekonwencjonalne wynalazki. Z bycia jednym z najbardziej obiecujących kultywujących stał się znienawidzoną praktycznie przez wszystkich osobą.Wszystko przez to, że przeszedł na demoniczną ścieżkę, a następnie zdobył tytuł Patriarchy Yiling. Umiera podczas oblężenia kopców pogrzebowych, jednak po kilkunastu latach zostaje "wskrzeszony" przez rytuał ofiarny i wciela się w ciało Mo Xuanyu. Główny bohater dosyć szybko na swojej drodze spotyka starych znajomych i odkrywa, że niektórzy nie dali światu o nim zapomnieć.

Mo dao zu shi
(fot. zhihu)

Sekty kultywujące

W tym świecie spotykamy się z pięcioma głównymi sektami kultywującymi (Qishan Wen, Lanling Jin, Qinghe Nie, Yunmeng Jiang, Gusu Lan) i każda z nich posiada swoje własne, niezależne metody nauki i zasady. Niestety w wyniku wygórowanych ambicji sekta Qishan Wen postanawia pokazać swoją wyższość nad innymi. W pierwszych odcinkach wracamy do czasów, gdy Wei Wuxian wraz z innymi uczniami trafia na nauki do Zacisza Obłoków. Szybko wdaje się tam w konflikt z Lan Wan Zhanem, który znany jest z bezwzględnego przestrzegania reguł. Wei Ying w wyniku złamania reguł sekty Gusu Lan często odbywa kary. Jednak ku jego zadowoleniu organizowana jest wyprawa, której celem jest pozbycie się wodnej otchłani pełnej potworów. Po dotarciu odkrywa, że ta nieczystość nie powstała w tej okolicy, ale została tu sprowadzona z innego miejsca. Właśnie wtedy wraz z innymi uczestnikami wyprawy domyśla się, że są to pierwsze działania klanu Wen przeciwko innym sektom. 

Tragiczne ambicje

W całym anime spotykamy się z dwoma głównymi wątkami: walką z klanem Wen i pojawieniem się nowego zagrożenia dla wszystkich ludzi. Jednak wszystko krąży tak naprawdę wokół Wei Yinga i w trakcie historii pokazane zostały także urywki z jego dzieciństwa. Na wielką uwagę w tej serii zasługuje czołówka (opening), gdyż możemy zauważyć, że jest bardzo artystyczna. Zamiast zwykłych urywek z anime, czy dynamicznych scen zostały wykorzystane tutaj obrazy, które dopełniają klimat całego dzieła. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak potoczą się losy wyklętego kultywatora to nie czekaj i zacznij oglądać już teraz!

"Dr. stone" - powrót do czasów kamiennych "Dr. stone" - powrót do czasów...

Wszyscy mieszkańcy Ziemi zostali przemienieni w kamień. Czy...

Shaman King - cudowny shounen Shaman King - cudowny shounen

Lubicie anime z gatunku shounen? Tym razem przygotowaliśmy d...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!