"The Girl Who Sees Smells" - drama fantasy

"The Girl Who Sees Smells" - drama fantasy

justwatch

Jak poradzi sobie dwójka młodych ludzi powiązana w jakichś sposób z seryjnym zabójcą? Gdy w grę wchodzi niesamowita zdolność to przestępca tak łatwo się nie wymknie.

"The Girl Who Sees Smells" (Dziewczyna, która widzi zapachy) jest koreańskim serialem telewizyjnym stworzonym na podstawie komiksu autorstwa Man Chwi'ego pod tym samym tytułem. Akcja produkcji rozpoczyna się na wyspie Jeju, ale w kolejnych odcinkach (oprócz wspomnień) cała fabuła rozwija się w Seulu. 

The Girl Who Sees Smells
(fot. viki)

Choi Eun-seol

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy pewnego wieczora do domu rodzinnego wraca Choi Eun-seol i widzi przestępcę, który ogłuszył jej rodziców. Udaje jej się wykorzystać rozkojarzenie zabójcy i uciec z budynku. Niestety w trakcie ucieczki wpada pod samochód i w bardzo ciężkim stanie trafia do szpitala. Tydzień po tych wydarzeniach, jej rodzice zostają znalezieni martwi na plaży z wyciętymi kreskami przypominającymi kod kreskowy, który staje się wtedy znakiem rozpoznawczym nieuchwytnego seryjnego mordercy. Detektyw prowadzący tą sprawę (Oh Jae-pyo) znajduje bohaterkę przebywającą w śpiączce, która okazuje się być jedyną osobą, która widziała twarz zabójcy. W dzień tego strasznego incydentu Choi Mu-gak przejeżdża do szpitalu w odwiedziny do swojej siostry, która również nazywa się Choi Eun-seol. Gdy dociera na miejsce odkrywa, że jego siostra pomimo niegroźnego wypadku nie żyje, bo ktoś poderżnął jej gardło. 

The Girls Who Sees Smells
(fot. dramabeans)

Niezwykłe przypadki

Pół roku po tych strasznych wydarzeniach główna bohaterka budzi się ze śpiączki, jednak nie posiada żadnych wspomnień sprzed pobytu w szpitalu. Okazuje się także, że z nieznanych nikomu przyczyn, jej oko zmieniło kolor na zielony i dzięki niemu dostrzega zapachy jako unikatowe dla każdej woni małe cząsteczki. Detektyw, który zajmował się sprawą jej rodziców postanawia ją adoptować i udawać jej biologicznego ojca, jednocześnie zmieniając jej imię na Oh Cho-rim. Później dziewczyna przyzwyczaja się do swojego życia i uczy się żyć ze swoją specjalną umiejętnością. Jej marzeniem jest zostanie komikiem, niestety jak narazie pracuje w lokalnej grupie teatralnej jako "dziewczyna od wszystkiego". W podobnym czasie, po ciężkim przeżyciu utraty siostry, Mu-gak traci przytomność. Gdy budzi się po kilku dniach zauważa, że nie czuje bólu, smaku ani zapachu. Mając nadzieję na złapanie mordercy swojego członka rodziny, zmienia pracę i dołącza do policji. Losy tej dwójki stykają się, gdy Mu-gak robi co tylko się da, by zaimponować szefowi jednostki. Wszystko po to, aby mógł zostać detektywem, w czym pomaga mu Cho-rim, dzięki swoim zdolnościom. Postanawiają zawrzeć umowę, że dziewczyna będzie pomagać mu w rozwiązywaniu spraw, a chłopak zostanie jej partnerem do skeczu. Po tych zdarzeniach pojawia się kolejna ofiara seryjnego zabójcy od kodów kreskowych. Obydwoje zostają zamieszani w tą sprawę i zrobią wszystko, by dorwać tego kryminalistę.

The Girl Who Sees Smells
(fot. webtekno)

Drama fantasy

Od zawsze uwielbiam produkcje, w których występuje element fantasy, dlatego bardzo mi się ta podobała. Dodatkowo komedia, romans i thiller są dla mnie naprawdę idealnym połączeniem. Ciężko określić co jest głównym wątkiem, bo z jednej strony jest to dorwanie zabójcy od kodów kreskowych, a z drugiej rozwijająca się relacja Cho-rim i Mu-gaka. Występuje tu kilka scen akcji, jednak nie są mocno dopracowane. Muzyka występująca w tej dramie pojawia się w momentach dopasowanych w zależności od sceny. Oprócz pokazania, w jaki sposób główna bohaterka widzi zapachy nie pojawiają się żadne inne efekty specjalne, przynajmniej takie, na które można zwrócić większą uwagę. Humor pojawiający się w tej serii jest dopasowany do koreańskich odbiorców, więc dla Polaków tak naprawdę nic może nie wydawać się zabawne. Zamysł serialu może nie jest czymś odkrywczym, ale osobiście polecam fanom fantastyki ten tytuł!
 

Mystic Po-pup Bar - mistyczna drama Mystic Po-pup Bar - mistyczna...

Niezwykła właścicielka baru musi złagodzić urazy 100 000 dus...

"I Can Hear Your Voice" - genialna prawnicza drama fantasy "I Can Hear Your Voice" - geni...

Jak poradzi sobie dwójka młodych ludzi powiązana z mordercą...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!