Sobota, Grudzień 2
Animowiec Logo
 1. Animowiec
 2. TOPki
 3. Moje Top anime z gatunku akcja z 2014 ro...

tumgir

Moje Top anime z gatunku akcja z 2014 roku

6. Noragami

Noragami
(fot. kartinkin)

Sezon: Zima 2014

Głównym bohaterem tej serii jest nie byle kto to a bóg zwany Yato. Niestety przez wielką konkurencję nie jest mu najłatwiej. Yato chodzi ciągle w tym samym znoszonym dresie i za pięć yenów podejmuje się każdego możliwego zadania. Zdarza się, że zastępuje jakichś pracowników, czyści łazienki czy odnajduje zagubione zwierzaki. Czasami jednak otrzymuje poważniejsze zadania, w których walczy nawet mieczem.

5. Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul
(fot. netflix)

Sezon: Lato 2014

W tym świecie żyją istoty zwane ghoulami, które żywią się ludzkim mięsem, ale mimo tego z zewnątrz nie sposób ich odróżnić od zwykłych ludzi. Pewna organizacja CCG wysyła tak zwane „gołębie”, aby nadzorowały miejsca, w których przebywają ghoule. Chłopak, który wcześniej nie miał nic wspólnego z tym światem, Kaneki Ken, przez pewien wypadek staje się półghoulem. Od tego momentu jest on rozdarty pomiędzy światem ludzi i ghouli.

4. Mahouka Koukou no Rettousei

Mahouka Koukou no Rettousei
(fot. akibatan)

Sezon: Wiosna 2014

Ta produkcja skupia się na pewnym rodzeństwie, Tatsuyi i Miyuki, którzy rozpoczynają naukę w Magicznym Liceum. Do tej szkoły mają zaszczyt uczęszczać naprawdę utalentowani magowie. Niestety nie wszystko musi być tak piękne jak mogłoby się wydawać, bo nadal istnieje dyskryminacja. Uczniów można podzielić na „Kwiaty”, najlepszych z najlepszych oraz „Chwasty”, które są niedoceniane.

3. Nanatsu no Taizai

Nanatsu no Taizai
(fot. reddit)

Sezon: Jesień 2014

Ta seria opowiada o zakonie rycerskim „Siedem Grzechów Głównych”, którzy według legendy spiskowali, by obalić królestwo. Podobno zostali oni pokonani przez Świętych Rycerzy, ale niektórzy wierzą, że oni dalej żyją. Dziesięć lat później Ci szlachetni rycerze sami dokonują zamachu stanu i zaczynają rządzić królestwem. Jedna z księżniczek wyrusza, by odnaleźć „Siedem Grzechów Głównych”, bo wierzy, że tylko oni będą w stanie ocalić jej kraj.

2. Akame ga kill

Akame ga kill
(fot. animetide)

Sezon: Lato 2014

Głównym bohaterem tej serii jest młody chłopak o imieniu Tatsumi., który wyrusza do stolicy Imperium. Nastolatek chce zdobyć pieniądze, aby jego wioska nie musiała już głodować. W mieście spotyka tajemniczą złodziejkę, a następnie bardzo miłą dziewczynę, która postanawia mu pomóc. Niestety pozory mogą mylić, a pewni assasynowie mogą okazać się lepsi niż by to się mogło wydawać.

1. World Trigger

World Trigger
(fot. animeazu)

Sezon: Jesień 2014

To anime skupia się na świecie, który jest atakowany przez Obcych, zwanych „Sąsiadami”. Pojawili się jednak śmiałkowie, którym dzięki technologii najeźdźców udało się odeprzeć atak. Powstała później organizacja o nazwie Border, która broni miasto przed kolejnymi atakami. Pewnego dnia chłopak zwany Mikumo Osamu spotyka specyficznego nowego ucznia, który okazuje się być „Sąsiadem”.

 

Inne ciekawe premiery anime z gatunku akcja z 2014 roku:

 • Witch Craft Works – seria o chłopaku, który jest chroniony przez czarownice;
 • Mahou Sensou – produkcja o zwykłych licealistach, którzy zostają wciągnięci do świata magii;
 • Black bullet – anime skupiające się na przeklętych dzieciach, które walczą z potworami razem ze swoimi partnerami;
 • Fairy tail (2014) – drugi sezon Fairy Tail;
 • Zankyou no terror – seria o tajemniczych nastolatkach, którzy przeprowadzają atak terrorystyczny;
 • Sword Art. Online 2 – drugi sezon Sword Art Online;
 • Seirei Tsukai no Blade Dance – produkcja skupiająca się w Duchowej Akademii Areishia;
 • Log Horizon 2 – drugi sezon Log Horizon;
 • Grisaia no Kajutsu – anime o placówce edukacyjnej, do której uczęszczają uczniowie nie potrafiący znaleźć dla siebie miejsca w świecie;
 • Madan no ou to Vanadis – seria skupia się na młodym łuczniku, którego umiejętności zainteresowały potężną wojowniczkę.

 

 

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Isekai'e 2018 roku Czytaj poprzedni

Isekai'e 2018 roku

WeebWeek - zapowiedziano wprowadzenie gier do serwisu Netflix! Czytaj następny

WeebWeek - zapowiedziano wprowadzenie gier do serwisu Netflix!

Komentarze