Sobota, Kwiecień 1
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Dramy
  3. Goblin - smutne przeznaczenie

habkorea

Goblin - smutne przeznaczenie

„Goblin” (Guardian: The Lonely and Great God) to południowokoreański serial telewizyjny, który był emitowany przez stację tvN na przełomie 2017 roku. Scenariusz tej produkcji został napisany przez Kim Eun-sook. Większość akcji tej serii odbywa się w Korei Południowej, ale przenosimy się także do Kanady oraz miejsca z dawnych wspomnień głównego bohatera.

Goblin
(fot. naver)

Goblin i jego żona

Kim Shin to tytułowy goblin, który jest nieśmiertelny i żyje już 939 lat. Swój czas spędza z potomkami swojego byłego sługi, którzy zapewniają mu wszystko, co potrzeba z pokolenia na pokolenie. W końcu przez to, że nie zmienił się od tylu lat, co jakiś czas musi zmieniać tożsamość i miejsce zamieszkania. Nasz główny bohater ma naprawdę słabą głowę do alkoholu, dlatego gdy pewnego razu się upija ratuje od śmierci pewną kobietę i jej nie narodzoną córeczkę. Po kilkunastu ponownie spotyka te dziecko, jednak początkowo nie ma pojęcia, że to ta sama osoba. Okazuje się wtedy, że nastolatka Ji Eun-tak od urodzenia widzi duchy i jest ona jego przeznaczoną żoną. Kim tak naprawdę jest żona goblina? Jest ona osobą, która ma zakończyć jego długowieczne życie. Co do tej dziewczyny to nigdy nie miała łatwo, gdyż w młodym wieku straciła matkę i została wychowana przez ciotkę, która jedyne czego chciała to jej pieniądze z ubezpieczenia. Między tą dwójką tworzy się z czasem naprawdę wyjątkowa więź, ale jak tu już bywa, przeznaczenia nie da się uniknąć.

Goblin
(fot. rankone)

Smutne przeznaczenie

Serial rozpoczyna się w momencie, gdy Kim Shin postanawia przeprowadzić się na jakiś czas do innego kraju. Wszystko komplikuje się, gdy spotyka na swojej drodze Ji Eun-tak, która jakimś tajemniczym sposobem potrafi go przywołać. Dodatkowo przez swojego „bratanka” nasz goblin otrzymuje jako współlokatora ponurego żniwiarza. Od razu można zauważyć, że Kim Shin nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw i toczy małą wojnę z nowym lokatorem. Do tego dochodzi to, że dla żniwiarza początkowo Ji Eun-tak jest tylko „zagubioną duszą”, która powinna umrzeć nie posiadając nawet imienia. Co do nowego lokatora to jest on osobą, która nie pamięta nawet swojego imienia, a jego „zawód” jest tak naprawdę karą za jego występki. W wyniku tych wszystkich okoliczności nasz goblin postanawia nie wyjeżdżać i ochronić swoją „żonę”.

Goblin
(fot. kpoppunch)

Przeklęci bohaterowie

W tej produkcji mamy do czynienia z dwoma głównymi wątkami. W jednym poznajemy historię Kim Shin’a i Ji Eun-tak, a z drugiej miłość pomiędzy Kim Sun (nowe wcielenie siostry Kim Shin’a) i ponurego żniwiarza. Warto zwrócić tutaj szczególną uwagę na to jakie główni bohaterowie mają podejście do Boga. Wielką zaletą tej serii jest muzyka, która została dopasowana w odpowiednich momentach i wpada w ucho. Fabuła jest naprawdę dobrze dopracowana, co wciąga do oglądania każdego kolejnego odcinka. Dodatkowo powroty do momentów przeszłości naszego goblina nadają temu dziełu ciekawy klimat. Spotykamy się tutaj z kilkoma scenami akcji, które opierają się na magicznych mocach albo zwykłej, brutalnej siły. Z czego zwykle przeważają te pierwsze. Co do postaci to każda z nich jest interesująca, bo ma swoją unikalną historię. Osobiście uwielbiam ten serial i zanim napisałam tą recenzję obejrzałam go ze trzy razy, dlatego gorąco go polecam!

Obejrzyj tutaj

Rakuten Viki

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Moje Top anime z gatunku akcja z 2016 roku Czytaj poprzedni

Moje Top anime z gatunku akcja z 2016 roku

WeebWeek - powrót bohatera tarczy! Czytaj następny

WeebWeek - powrót bohatera tarczy!

Komentarze