"Meteor Garden" - recenzja

"Meteor Garden" - recenzja

walldrama

Zwykła dziewczyna, której rodzina ledwo wiąże koniec z końcem oraz grupka bogatych chłopaków, którzy mają wszystko. Co może połączyć ich losy?

W serwisie Netflix można znaleźć naprawdę wiele różnorodnych seriali. Jedną z wyróżniających się moim zdaniem produkcji jest "Meteor Garden", chiński serial stworzony na podstawie japońskiej mangi autorstwa Yoko Kamio " Hana Yori Dango". Akcja produkcji rozgrywa się w Szanghaju oraz Londynie. Ta komedia romantyczna opisuje losy studentów pochodzących z różnych środowisk. Większość nazywa tą serię serialem młodzieżowym, jednak moim zdaniem jest to serial dla każdego.

Życie studentów

Nieustannie mamy do czynienia z ludźmi wychowanymi w różnych warunkach. Kiedyś częściej można było spotkać się z ocenianiem innej rodziny na podstawie tego, jaki zawód wykonują. Na studiach jedni muszą pracować, a inni mogą sobie spokojnie odpoczywać w zależności od funduszu rodziny. W tym serialu spotykamy czwórkę wybitnych studentów, którzy są nazywani F4. Wszyscy z nich pochodzą z bardzo bogatych i wpływowych rodzin. Na ich drodze staje główna bohaterka, czyli Dong Shan Cai. Jest to porywcza dziewczyna, która dostaje się na Uniwersytet Mingde, na którym rządzi wcześniej wspomniana grupa. Na samym początku swojej przygody Shan Cai wdaje się w konflikt z przywódcą grupy F4, czyli Daoming Si. Na jej nieszczęście chłopak postanawia się na niej zemścić używając dosyć nietypowych metod.

MG2018
(fot. scoutmag)

Nienawiść rodzi miłość

Początkowo stosunki między Shan Cai i Daoming Si są dosyć napięte. Dwójka gwałtownych osób tak łatwo nie dojdzie do porozumienia, jednak wplątana w pewnym momencie miłość może wszystko zmienić. Nawet, gdy wszystko może wydawać się ułożone, to w historii pojawia się ktoś, kto potrafi wszystko zniszczyć. Dodatkowo do pierwszego konfliktu dochodzi zauroczenie naszej bohaterki członkiem F4, czyli Huaze Leiem. Pamiętajmy, że życie młodych ludzi to nie tylko imprezy. Miłość, bójki, dramaty, kłótnie - tego wszystkiego możemy tu doświadczyć. Arogancki, buntowniczy bogacz oraz biedna, pracująca studentka. Czy ulegnie coś zmianie, gdy Daoming Si zda sobie sprawę, że zakochał się w Shan Cai?

mg
(fot. aminoapps)

Realistyczna historia

Można łatwo domyślić się, że głównym wątkiem jest związek Daoming Si i Shan Cai. Napotkamy jednak w tej serii naprawdę dużą ilość wątków pobocznych, jak np. historie miłosne innych członków F4. Naprawdę podziwiam ten serial za muzykę w nim wykorzystaną. Warto wspomnieć, że większość z nich wykonali aktorzy występujący w tej produkcji. Oprócz utworów nagranych na potrzeby tej serii, można usłyszeć kilka zagranicznych hitów. Nie znajdziemy tutaj jednak zbyt wiele scen akcji, za to mamy naprawdę w opór słodkich ujęć. Spotykamy się tutaj z dobrze zrobioną realistyczną historią, co jest naprawdę rzadkie w tego typu produkcjach. Jeśli chcecie zobaczyć, czy naszym bohaterom uda się dotrzeć do szczęśliwego zakończenia to śmiało zacznijcie oglądać już teraz!

"Meteor Garden" - recenzja "Meteor Garden" - recenzja

Zwykła dziewczyna, której rodzina ledwo wiąże koniec z końce...

"The Untamed" - świat kultywacji "The Untamed" - świat kultywac...

Jak może potoczyć się życie kogoś kto po kilkunastu latach w...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!