Niedziela, Grudzień 5
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Recenzje
  3. "A Certain Scientific Railgun" - połącze...

hipwallpaper

"A Certain Scientific Railgun" - połączenie komedii i akcji

"A Certain Scientific Railgun" słysząc taki tytuł co możesz sobie pomyśleć? W końcu "railgun" tłumacząc na język polski oznacza działo elektromagnetyczne. Historia może być więc czymś co skupia się na nauce i jest bardzo poważna. Jeśli tak myślisz to nic bardziej mylnego. Te anime to naprawdę przyjemna komedia połączona z akcją, a także światem fantasy. Produkcja ta miała zaszczyt 2 sierpnia pojawić się w serwisie NETFLIX i zostaliśmy obdarowani od razu dwoma sezonami.

Miasto akademickie - co można w nim znaleźć?
Miasto akademickie, czyli miejsce, które przyćmiewa rozwojem inne miejsca na świecie. Wydawać się może, że jego nazwa jest taka ze względu na to, iż 80% mieszkańców to studenci. Czym tak naprawdę wyróżnia się one w tle innych? Wielu obywateli posiada moce esperskie, czyli postrzeganie pozazmysłowe. Spotkać się można tutaj z umiejętnościami takimi jak teleportacja, telekineza, a także wiele innych. Niewielu osobom jednak udaje się osiągnąć naprawdę wysokie poziomy swoich umiejętności. Nawet jeśli posiada się moc to nie znaczy, że jest ona na wysokim poziomie. Trzeba się ciągle rozwijać i przekraczać swoje limity, aby wiele osiągnąć.

railgun
(fot. wallpur)

Moce, a życie
Główna bohaterka tej serii, Misaka Mikoto jest elektromasterem, który jest trzecim z zaledwie siedmiu "esperów", którzy otrzymali poziom 5. Fabuła tej serii skupia się na wyczynach wspomnianej wcześniej postaci oraz jej przyjaciół - Kuroko Shirai, Kazari Uiharu i Ruiko Saten. Dziwne incydenty w takim mieście są czymś na początku dziennym. Misaka w porównaniu do Shirai i Uiharu nie należy do organizacji zrzeszających uczniów do walki w przestępczością, jednak często sama rozwiązuje takie problemy. Natomiast Ruiko, jako jedyna z bohaterek nie posiada żadnej mocy i po pewnym czasie zaczyna nad tym bardzo ubolewać. Dochodzi do momentu kiedy za wszelką cenę chce zdobyć takowe umiejętności. W pierwszej części anime mamy do czynienia z Level Upperem, czyli magicznym sposobem na podniesienie swojego poziomu. Jednakże czy może istnieć coś takiego nie powodując żadnych konsekwencji? W całej produkcji możemy przekonać się jakie mogą być konsekwencje niepohamowanej ambicji. Mówi się przecież, że czasami trzeba dążyć do celu po trupach. Nie ważne: ile osób naprawdę umrze, ile zostanie wykorzystanych, ile zostanie zranionych.


(fot. ifuun)

Cała fabuła tego anime skupia się na czterech głównych wątkach. W produkcji oprócz akcji mamy do czynienia także z komedią. Spokojne życie nastolatek, przeplatające się z różnymi problemami miasta. Jak można się czuć bedąc wmieszanym w coś niebezpiecznego? Wybór ten nie zawsze należy do nas, ale przychodzi moment kiedy chcemy po prostu pomóc, by nikt inny nie cierpiał. Co jeśli twoja decyzja z dzieciństwa wplątała Cię w eksperyment? Dowiadujesz się o wszystkim, gdy trwa już w najlepsze. Jednak jesteś gotowa zrobić wszystko, by to powstrzymać. Oglądając te anime możemy doświadczyć wielu nurtujących pytań. Sami zaczynamy się zastanawiać, jak byśmy postąpili. Cała animacja jest wyjątkowo żywa. Bardzo szanuje to anime za genialne sceny walki. Muzyka została dodana w naprawdę idealnych momentach. Co mogę więcej powiedzieć? Nie czekaj, i sam zobacz!

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 700 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej? Czytaj poprzedni

Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej?

Moje Top Isekai 2020 roku Czytaj następny

Moje Top Isekai 2020 roku

Komentarze