Tate no Yuusha no Nariagari - genialny isekai

Tate no Yuusha no Nariagari - genialny isekai

reddit

Czy bohatera można po prostu znienawidzić? Z czymś takim spotkał się Naofumi Iwatani, który już wcześniej został uznany za przeklętego, a potem został zdradzony i znienawidzony przez całe królestwo.

Anime „Tate no Yuusha no Nariagari”, znane także jako „Rising of the Shield Hero” to popularny isekai wyemitowany w 2019 roku. Ta seria została wyprodukowana przez studio Kinema Citrus na podstawie ligh novelki autorstwa Aneko Yusagi. Jeśli chodzi o drugi sezon to premiera będzie miała miejsce już w październiku tego roku, więc już niedługo będzie można zobaczyć kontynuację tej historii.

Tate no Yuusha no Nariagari
(fot. tumgir)

Legendarni Bohaterowie

Pewnego dnia czwórka młodych mężczyzn z równoległych wszechświatów zostaje przyzwana do innego świata. Zostają nazwani bohaterami kolejno: miecza, łuku, włóczni oraz tarczy. Ich zadaniem jest walczyć z między wymiarowymi hordami potworów zwanych „Falami”. Każdy z nich otrzymuje też moc do władania tylko orężem zgodnym z jego nazwą. Niestety szybko na jaw wychodzi, że tylko pierwsza trójka z nich jest czczona i uwielbiana w tym królestwie. Natomiast Naofumi Iwatani, który dostał jako swoją broń tarczę jako jedyny jest uważany za przeklętego. Wszyscy oprócz niego szybko zyskują silnych sojuszników, a na jego pomoc zgłasza się tylko jedna, młoda kobieta. Z początku wszystko wydaje się iść dobrze, ale nagle wychodzi na jaw, że ta dziewczyna jest tak naprawdę księżniczką królestwa. Bez powodu okrada go i oskarża o gwałt, w co oczywiście każdy od razu wierzy. Główny bohater staje się najbardziej znienawidzoną postacią w tym kraju. Wyśmiewany przez szlachtę i odrzucany przez wszystkich, od innych Bohaterów po chłopów, teraz odmieniony Naofumi jest zmuszony zmienić zupełnie swoje postępowanie.

Tate no Yuusha no Nariagari
(fot. imgur)

Naofumi Iwatani

Główny bohater tej serii przed przywołaniem do innego świata był zwykłym studentem, który dużo swojego czasu poświęcał grom wideo, anime oraz innym rzeczom związanym z byciem otaku. Początkowo jego osobowość była bardzo pozytywna, a także był niezwykle ufny. Dodatkowo był naprawdę entuzjastycznie nastawiony do swojej sytuacji, gdy został wezwany, jednak szybko się przez księżniczkę królestwa. Staje się on nieufną, cyniczną i złośliwą wobec świata osobą, a także nie potrafi już nikomu zaufać. Jednak, pomimo szorstkiej osobowości, w głębi duszy jest wrażliwy i troszczy się o swoich towarzyszy. Przez pewien czas trenował samotnie, ale wiedząc, że sam sobie nie poradzi postanowił kupić niewolników. Na pierwszy ogień poszła młoda pół ludzka tanuki o imieniu Raphtalia, a następnie oraz jajko, z którego wykluwa się coś podobnego do ptaka potwora, którego nazywa Filo. Ta dwójka szybko dorasta pod jego opieką i staje się naprawdę potężnymi wojownikami. Z ich pomocą stopniowo zdobywa zaufanie i wdzięczność ludzi swoimi bohaterskimi czynami.

Tate no Yuusha no Nariagari
(fot. reddit)

Genialny isekai

Cała fabuła skupia się można powiedzieć na dwóch wątkach głównych, jakimi są: rozwiązanie zagadki „Fal” i walka z nimi oraz relacja Naofumi Iwataniego z najbliższymi. Możemy także oglądać, jak powoli nasz bohater zdobywa uznanie. Co do grafiki, to z jednej strony jest naprawdę przyjemna dla oka, a z drugiej odnoszę wrażenie, że jest trochę ostra, ale sama nie wiem z czego to wynika. Jeśli chodzi o openingi to są dobrze zrobione, ale mimo wszystko bardziej przypadł mi do gustu pierwszy i pod względem samej muzyki i grafiki. Co do postaci to są naprawdę różnorodne, wystarczy porównać samych Legendarnych Bohaterów. Dodatkowo dobrze została pokazana przemiana głównego bohatera, więc zasługuje to na szczególną uwagę. Jak potoczy się dalsza historia Bohatera Tarczy dowiemy się już w październiku 2021 roku. Dodam tylko jeszcze, że naprawdę gorąco polecam ten isekai!

Quanzhi Gaoshou - genialne anime o grze Quanzhi Gaoshou - genialne ani...

Szukaliście kiedyś anime o grze? Tylko nie takiej, gdzie boh...

Zankyou no terror, co może skłonić dwójkę nastolatków do zamachu? Zankyou no terror, co może skł...

Dwójka młodych geniuszy, zagadki, zamachy. Co może się kryć...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!