Niedziela, Wrzesień 24
Animowiec Logo
 1. Animowiec
 2. TOPki
 3. Najciekawsze premiery sezonu Zima 2022

bilibili

Najciekawsze premiery sezonu Zima 2022

Tensai Ouji no Akaji Kokka Saiseijutsu

Tensai Ouji no Akaji Kokka Saiseijutsu
(fot. news.qoo-app)

Data premiery: 11.01.2022

Historia skupia się na księciu małego i słabego królestwa. Jedynym celem chłopaka jest sprzedanie swojego kraju, a potem spokojne życie. Jednak wszystko komplikuje jego własny geniusz, przez który osiąga coraz większe sukcesy. Zdobywa w ten sposób przychylność mieszkańców swojego królestwa, co doprowadza do tego, że spełnienie jego marzenia jest jeszcze trudniejsze.

Shikkaku Mon no Saikyou Kenja

Data premiery: 08.01.2022

Akcja tej serii ma miejsce w świecie, w którym żyje pewien mag. Nasz bohater przez lata badał wszelką magię i sztuki wojenne przez co zaczął być nazywany „mędrcem”. Niestety z biegiem czasu przestał się on nadawać do magicznych walk. Postanowił więc reinkarnować się z nadzieją, że wtedy uda mu się spełnić swój cel. Okazuje się jednak, że obecnie wiedza o magii uległa zapomnieniu, co dosyć mocno krzyżuje jego plany.

Sono Bisque Doll wa Koi o Suru

Data premiery: 09.01.2022

Historia skupia się na Wakanie Gojo, uczniu pierwszej klasy liceum, który od dziecka marzy o zostaniu rzemieślnikiem lalek. Pewnego dnia jego popularna koleżanka z klasy, Marin Kitagawa, na robieniu kostiumów dla lalek w szkolnej garderobie. Dziewczyna zagaduje do niego dostrzegając jego umiejętności i prosi go o stworzenie cosplayu. Główny bohater mimo że nigdy nie tworzył kostiumów takiej skali przyjmuje jej propozycje.

World's End Harem

World's End Harem
(fot. otakukart)

Data premiery: 07.01.2022

Ta seria opowiada o tym, jak pewna śmiertelna choroba wyeliminowała prawie całkowicie męską populację na świecie. Głównym bohater, Mizuhara Reito podczas tego wszystkiego znajdował się w kriogenicznym śnie. Budzi się dopiero pięć lat później w zupełnie nowym świecie. Dowiaduje się wtedy, że jest on obecnie najcenniejszym zasobem planety, gdyż jest jednym z męskich reproduktorów. Reito otrzymuje misje, by zapłodnić jak największą liczbę kobiet. On sam chciałby po prostu odnaleźć swoją ukochaną, jednak na pewno ciężko mu będzie oprzeć się pokusie.

Leadale no Daichi nite

Data premiery: 05.01.2022

Główną bohaterką tej serii jest Cayna, która ostatnie, co pamięta to, że system podtrzymywania życia zaczął zawodzić. Całe jej życie posypało się po fatalnym wypadku, w którym ucierpiało jej ciało. Jedyną wolnością, jaką pozostała dziewczynie jest świat z gry VR Leadale. Jej nowa historia rozpoczyna się właśnie w tym miejscu, tylko 200 lat później, a co się wydarzy dowiemy się już w 2022 roku.

 

Inne ciekawe premiery sezonu Zima 2022:

 • Bara-O nie Sōretsu – adaptacja mrocznej historii fantasy Richarda III Szekspira;
 • Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 2nd Season – drugi sezon Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou;
 • Kenja no Deshi wo Nanoru Kenja – bohater tej serii jest doświadczonym graczem pewnej gry, do której jakimś cudem się przenosi i wtedy staje się coś nieoczekiwanego;
 • Shingeki no Kyojin: The Final Season (2022) – druga część finałowego sezonu Shingeki no Kyojin;
 • Sasaki to Miyano – shounen-ai o niegrzecznym seniorze i jego słodkim młodszym koledze ze szkoły;
 • Koroshi Ai – wyjątkowy romans o parze o „specyficznych zawodach”;
 • Orient – seria o chłopach, którzy za dzieciaka chcieli zostać wojownikami walczącymi z demonami;
 • Vanitas no Karte (2 cour) – druga część anime Vanitas no Karte;
 • Hakozume: Kouban Joshi no Gyakushuu – seria o policjantce, która planowała zrezygnować ze swojej pracy;
 • Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to – isekai o zwykłym pracowniku, która wraz ze swoim przyjacielem z komplikacjami trafia do innego świata;
 • Tokyo 24-ku – produkcja o trójce przyjaciół  z dzieciństwa, którzy urodzili i wychowali na sztucznej wyspie zwanej potocznie „24. Dzielnicą”
 • Karakai Jouzu no Takagi-san 3 – trzeci sezon Karakai Jouzu no Takagi-san.

 

 

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a! Czytaj poprzedni

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a!

Moje Top anime z gatunku akcja z 2020 roku Czytaj następny

Moje Top anime z gatunku akcja z 2020 roku

Komentarze