Sobota, Grudzień 2
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. TOPki
  3. Moje Top Isekai 2019

reddit

Moje Top Isekai 2019

Moje ulubione Anime z gatunku Isekai z 2019 roku

Słowem wstępu: Czym jest Isekai?

Isekai w dosłownym tłumaczeniu oznacza "inny świat". Ściślej mówiąc jest to japoński podgatunek fantasy, który występuje w anime, mangach, light novelkach, a także grach komputerowych. Postacie występujące w tych dziełach przenoszą się, odradzają, bądź są uwięzione w równoległym świecie.

5. Choujin Koukousei-tachi wa Isekai demo Yoyuu de Ikinuku you desu!

isekai9
(fot. animekayo)

Sezon: Jesień 2019

Opis: Siedmiu geniuszy traci przytomność na skutek katastrofy samolotu. Nasi bohaterowie są dopiero uczniami liceum, a po wybudzeniu odkrywają, że znajdują się w zupełnie innym świecie. Rzeczywistość ta jest pełna magii oraz pół-ludzi i nieznana jest w nim demokracja, czy też współczesna technologia. Bohaterowie wykazują się wyjątkowymi zdolnościami np. jeden z nich jest handlowcem, a inny politykiem. Łącząc wszystkich umiejętności mamy zespół marzeń, który poprowadzi ten zacofany świat do rewolucji.

4. Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou

isekai8
(fot. reddit)

Sezon: Lato 2019

Opis: Hajime Nagumo to nastolatek będący Otaku i prowadzący bardzo proste życie. Niespodziewanie jednak wywraca się ono do góry nogami, gdy wraz ze swoją klasą zostaje przeniesiony do innego świata. Jego życie zamienia się w koszmar, gdy okazuje się, że otrzymał umiejętność nieprzydatną w walce. Zostaje przez to prześladowany przez swoich kolegów z klasy. Mimo takiego przebiegu sytuacji udaje się wraz z nimi do Labiryntu Orcusa. Podczas walki, niestety jako jedyny z drużyny spada na niższe piętra dungeonu, gdzie będzie musiał walczyć o przetrwanie.

3. Maou-sama, Retry! 

isekai7
(fot. itema)

Sezon: Lato 2019

Opis: Akira Oono to zwykły mężczyzna pracujący w firmie zarządzającej grą online "Infinity Game". Pewnego dnia podczas zamknięcia wszystkich jej serwerów, zostaje on przeniesiony do innego świata. Wszystko byłoby okej, gdyby nie to, że nie jest sobą, tylko postacią, w którą wcielał się we wcześniej wspomnianej grze. Jego bohater nie był jednak protagonistą tylko kimś zupełnie innym, a mianowicie Władcą Demonów, Kunaiem Hakuto. Jego los może być ciężki, w końcu żaden kraj czy święty nie zostawi tak potężnej osoby w spokoju.

2. Kenja no mago

isekai6
(fot. wall.alphacoders)

Sezon: Wiosna 2019

Opis: Historia rozpoczyna się, gdy zwykły pracownik zmęczony po pracy nieuważnie przechodzi przez pasy i ginie w wypadku. Reinkarnuje się on jako noworodek w zupełnie innym świecie i zostaje znaleziony przez wielkiego czarodzieja, nazywanego przez wszystkich Mędrcem. Postanawia on adoptować i wychować dziecko, które nazywa Shin. Zostaje on edukowany w wielu dziedzinach tj. tworzenia magicznego oręża, samej magii, a także szermierki. Jednakże nikt nie nauczył go funkcjonowania w społeczeństwie. Przez co nie ma pojęcia, jak np. zarządzać pieniędzmi.

1. Tate no Yuusha no Nariagari

isekai1
(fot. wall.alphacoders)

Sezon: Zima 2019

Opis: Czwórka młodych mężczyzn zostaje przyzwana do innego świata. Zostają nazwani bohaterami kolejno: miecza, łuku, włóczni oraz tarczy. Niestety tylko pierwsza trójka z nich jest w tym królestwie czczona. Natomiast Iwatani Naofumi, który dostał jako swoją broń tarczę jako jedyny jest uważany za przeklętego. Szybko zostaje zdradzony przez swoją towarzyszkę podróży, która okazuję się być księżniczką tego kraju. Odrzucony przez społeczeństwo poprzysięga zemstę i zaczyna samotny trening. Po pewnym czasie znajdzie się jednak ktoś, kto go zaakceptuje.

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

WeebWeek - zapowiedź nowego sezonu Boku no Hero Academia oraz nowy film z uniwersum Slime! Czytaj poprzedni

WeebWeek - zapowiedź nowego sezonu Boku no Hero Academia oraz nowy film z uniwersum Slime!

Najciekawsze premiery sezonu Lato 2021 Czytaj następny

Najciekawsze premiery sezonu Lato 2021

Komentarze