Quanzhi Gaoshou - genialne anime o grze

Quanzhi Gaoshou - genialne anime o grze

bilibili

Szukaliście kiedyś anime o grze? Tylko nie takiej, gdzie bohaterowie przenoszą się do świata gry, ale takiej gdzie po prostu w nią grają. Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Anime „Quanzhi Gaoshou” (The King's Avatar) składa się z dwóch sezonów po 12 odcinków oraz 3 odcinków specjalnych. Cała seria jest oparta na chińskiej powieści internetowej pod tym samym tytułem autorstwa Butterfly Blue. Produkcja przedstawia fikcyjną scenę e-sportową w Chinach, gdzie fabuła obraca się wokół wieloosobowej gry wideo online o nazwie Glory.

Quanzhi Gaoshou
(fot. kerker-mom.blogspot)

Ye Qiu

Glory to gra online, która zyskała wielką popularność wśród graczy. Seria skupia się na scenie e-sportowej i samej grze. Główny bohater to Ye Xiu, który jest znany w środowisku graczy jako Yi Ye Zhi Qiu albo Bóg Wojny. Przez 10 lat był znany jako jeden z najbardziej uwielbianych profesjonalistów, który jako jedyny nigdy nie pokazał się publicznie. Jego byli pracodawcy zmuszają go do opuszczenia drużyny i oddania swojego konta. Mimo to nie zamierza się poddawać i postanawia zacząć grać od zera i przy okazji znajduje pracę w kafejce internetowej. Niestety przez umowę jest zawieszony przez najbliższy rok, ale w tym czasie zamierza zebrać drużynę i wrócić na scenę e-sportową. Na nowym serwerze szybko zwraca na siebie uwagę i zyskuje uznanie. Wszystkie jego zagrywki są z góry zaplanowane, a jego uwielbienie do gry i talent pomagają mu szybko znaleźć nowych sojuszników.

Quanzhi Gaoshou
(fot. reelrundown)

Glory

Akcja tego anime rozpoczyna się w momencie, gdy Ye Xiu podpisuje umowę i opuszcza swoją byłą drużynę. Wszystko ze względu na to, gdyż uważają, że się zestarzał i już nie posiada takich umiejętności jak dawniej, a także nie nadaje się na lidera. Ze spokojem odchodzi z drużyny i widząc ogłoszenie o pracy w kafejce internetowej postanawia postarać się o tą pracę i tego samego dnia zaczyna grę na innym serwerze pod pseudonimem Lord Grim. Niestety z początku jest oskarżany o kradzież bossa i zabicie wszystkich członków swojej drużyny oraz zebranie całe droppu (wszystkie rzeczy, które wypadają po zabiciu bossa) dla siebie. Jeszcze tej samej nocy wybiera się z poprzednią drużyną na kolejne polowanie, gdzie dzięki swoim umiejętnościom zdobywa uznanie. Przez swoje niezwykłe dokonania szybko zostaje zauważony przez większe gildie, które starają się uzyskać jego wsparcie albo przyjąć go do swojej drużyny.

Quanzhi Gaoshou
(fot. vn.noxinfluencer)

Genialne anime o grze

Cała fabuła skupia się na Ye Xiu, który niszczy wszystko i wszystkich na swojej drodze. Przy okazji powoli zbierając sojuszników i ulepszając swoją niezwykłą broń. Co do grafiki to jest bardzo ładna, a animacje skillów, czy samej gry są na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli chodzi o muzykę to warto zwrócić uwagę na tą, która występuje podczas walk, gdyż jeszcze bardziej nakręca całą serię. Opening i ending niestety nie są moim zdaniem warte zapamiętania. Co do postaci to mamy tutaj dużą różnorodność, gdyż możemy oglądać różne typy graczy. Jedyne czego żałuję w tej produkcji to to, że nie jest japońska, gdyż porównując aktorów głosowych to chińscy wypadają zdecydowanie słabiej. Z początku naprawdę ciężko się przyzwyczaić do tego języka przez co możliwe, że nie jest ona aż tak znane, mimo że na to zasługuje. Jak rozwinie się przygoda naszego, byłego, profesjonalnego gracza? Tego dowiecie się tylko jeśli obejrzycie to anime. Naprawdę gorąco je polecam!

Kiznaiver, czyli połączeni bólem Kiznaiver, czyli połączeni ból...

Siódemka uczniów nieznających się ze sobą, inna uczennica, k...

Gunjou no Magmell - przyjemna przygodówka Gunjou no Magmell - przyjemna...

Lubicie anime przygodowe, gdzie bohaterowie eksplorują nowe,...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!