Mayonaka no Occult Koumuin - przyjemna seria kryminalna

Mayonaka no Occult Koumuin - przyjemna seria kryminalna

animeguides

Jak może wyglądać nocna praca urzędnika państwowego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie właśnie w tym artykule.

Seria „Mayonaka no Occult Koumuin” (Midnight Occult Civil Servants) to anime z gatunku tajemnice, które było emitowane w 2019 roku. Ta seria została wyprodukowana przez Liden Films na podstawie japońskiej mangi pod tym samym tytule napisanej i zilustrowanej przez Yōko Tamotsu. Na dodatek komiks stał się także inspiracją dla powieści Masumi Suzuki.

Mayonaka no Occult Koumuin
(fot. agirlandheranime)

Departament Współpracy Regionalnej Shinjuku

Głównym bohaterem tej serii jest Arata Miyako, nowy pracownik w tokijskim Urzędzie Dzielnicy Shinjuku w oddziale nocnych relacji społecznych. Z początku nie ma on pojęcia jak będzie wyglądała jego praca, a już pierwszego dnia wychodzi z innymi pracownikami w teren do pewnego miejsca, co go zaskakuje. Okazuje się wtedy, że ten zawód nie jest taki zwyczajny, bo odpowiedzialni są oni za problemy wszelakich istot nadprzyrodzonych – Innych. Zwykle ich praca skupia się na patrolowaniu dzielnicy i odgrodzeniu potencjalnie niebezpiecznych miejsc specjalną taśmą. Powszechnie wiadomo, że z nadprzyrodzonymi stworzeniami nie da się rozmawiać i trzeba się domyślać o co może im chodzić. Wszystkie konflikty powiązane z Innymi można powiedzieć, że są rozwiązywane „na czuja”.Niestety przez brak komunikacji urzędnicy czasami są zmuszeni do odstraszania, a w wyjątkowych przypadkach nawet do zabijania tych stworzeń. Wszystko zmienia się po pojawieniu się Araty Miyako, który odwraca ich świat do góry nogami.

Mayonaka no Occult Koumuin
(fot. sequentialplanet)

Arata Miyako

Warto zauważyć, że jeśli chodzi o podobne serie z tego gatunku to wyróżnia się ona tym, że głównym bohaterem jest młody dorosły, a nie licealista. Jak wyżej wspomniałam zaskakuje on wszystkich swoich współpracowników, najpierw swoją reakcją na widok Innych, a potem faktem, że je rozumie. Nadprzyrodzone stworzenia zaczynają nazywać go Abe no Seimeiem, co naprowadza ich na trop co do jego zdolności. Arata Miyako przypomina sobie wtedy jeszcze, że jego dziadek opowiadał mu za dziecka, że ich ród wywodzi się właśnie od legendarnego Abe no Seimeia. Główny bohater wcześniej brał to za zwykła rodzinną legendę, ale w wyniku tych wydarzeń dostrzega w tym ziarenko prawdy. Wraz ze swoimi kolegami z pracy postanawia zbadać rzeczy z piwnicy jego domu. Spotyka tam wtedy nekomatę, Yukiego, który okazuje się być jego kotem z dzieciństwa. W wyniku tych wydarzeń Arata zdaje sobie sprawę z tego, że już za dziecka był w stanie widzieć Innych. Warto wspomnieć, że umiejętność, która pozwala mu na komunikację z tymi stworzeniami inni ludzie nazywają „Uszami Piasku”. Prosto tłumacząc oznacza ona umiejętność rozumienia innych mów.

Mayonaka no Occult Koumuin
(fot. akibura)

Przyjemna seria kryminalna

Cała fabuła skupia się można powiedzieć na dwóch wątkach głównych, jakimi są: zagadki z udziałem Innych oraz sama historia kręcąca się wokół Araty Miyako. Możemy także oglądać rozterki głównego bohatera w relacjach z nadprzyrodzonymi istotami. Co do grafiki to jest z jednej strony realistyczna, a z drugiej naprawdę ładna. Jeśli chodzi o opening to pasuje do tej serii, ale sama muzyka nie wpada moim zdaniem w ucho. Co do postaci to są naprawdę dobrze zrobione, bo dorośli nie tylko wyglądają poważnie, ale również się tak zachowują, co pozytywnie wpływa na to dzieło. Jedną z rzeczy, która odbija się na tej produkcji jest to, że wiedza o istnieniu świata nadprzyrodzonego nie jest powszechna. Mimo to zdarzają się przypadki, gdy nawet zwykli ludzie je widzą albo Inni wpływają na otoczenie ludzi. Rozumiem wpływ policji lub urzędników na informacje, ale pomimo tego jest to trochę nieuzasadnione. Jeśli chcecie zobaczyć przyjemną produkcję z gatunku tajemnica to ta produkcja jest idealna dla Was!

 

Shaman King - cudowny shounen Shaman King - cudowny shounen

Lubicie anime z gatunku shounen? Tym razem przygotowaliśmy d...

Carole & Tuesday - genialne muzyczne anime Carole & Tuesday - genialne mu...

Jak dwie młode dziewczyny mogą zostać prawdziwymi gwiazdami?...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!