Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej?

Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej?

wallhere

Bez emocji, uczuć, planów na przyszłość. Czy seria dramatycznych zdarzeń wyciągnie z wnętrza Violet od dawna zapomniane emocje?

Kyoto Animation to japońskie studio produkujące anime, które ma na swoim koncie wiele produkcji. O sukcesie może świadczyć to, że zyskały one znaczną popularność nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Skupmy się jednak na ich konkretnym dziele „Violet Evergarden”. Znacie takie uczucie kiedy to sama grafika potrafi wzbudzić w Was wiele emocji? Gra świateł w czołówce jest na tyle dopracowana, że ma się ochotę oglądać ją przy każdym kolejnym odcinku.

Lalka bez uczuć

Jaki obraz macie przed oczami myśląc o 14-letniej dziewczynie? Zapewne wyobrażacie sobie szczęśliwy i spokojny czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. Jednakże nasza główna bohaterka Violet Evergarden nie miała szansy na takie życie. W przeszłości bezimienne i opuszczone przez wszystkich dziecko, które w bardzo młodym wieku stało się maszyną do zabijania. „Przygarnięta” przez wojsko była traktowana jak narzędzie, jednak w jej życiu pojawiła się osoba, która jako pierwsza zauważyła w niej człowieka. Mowa tutaj o majorze Gilbercie Bougainvillea, który nie tylko nadał jej imię, ale nauczył ją mówić, czytać, a także pisać. Człowiek, dzięki któremu poznała świat z całkiem innej strony wypowiada słowa „Kocham Cię”, niestety nasza bohaterka nie jest w stanie zrozumieć, co te słowa mogą oznaczać.


(fot. geekgermany)

„Samozapamiętujące Lalki”


Firma pocztowa CH to jedno z miejsc, gdzie „Samozapamiętujące Lalki” mają za zadanie przelać na papier głębsze uczucia swoich klientów. Claudia Hodgins: były wojskowy, który po latach służby ma dość widoku krwi, zakłada wcześniej wspomnianą firmę pocztową. Dostał on zadanie od Gilberta, aby zająć się Violet. Bohaterka przyzwyczajona do wykonywania rozkazów i ciężkiej pracy nie potrafi być dla kogoś ciężarem, więc zaczyna pracę w poczcie Hodginsa. Z początku tylko układa i roznosi listy, jednakże chcąc zrozumieć słowa wypowiedziane przez swojego byłego przełożonego Gilberta zaczyna pracę jako „Lalka”. Violet, czyli osoba, która pisała tylko raporty i wykonywała rozkazy zrobi wszystko, by zrozumieć, co miał jej do przekazania major Gilbert. Jak ma jednak przelewać uczucia innych na papier skoro jest wyprana z emocji?


(fot. geeks.media)

Po wojnie wielu ludzi straciło swoich bliskich. Cała fabuła anime składa się z wielu wątków. W każdym z nich możemy zauważyć rozwój Violet, a także to, jak powoli zaczyna ona rozumieć uczucia innych ludzi. W produkcji przedstawiono historie wielu osób w różnym wieku, a także różnorodnych sytuacjach. Oglądając te anime możemy doświadczyć wielu emocji odczuwanych przez postacie. Jest to naprawdę wyjątkowa seria, która może wzbudzić w nas wiele emocji. Piękna, pełna barw kreska, a zarazem dramatyczna historia 14-letniej dziewczyny. Serial skupia się na odkrywaniu samego siebie, tego co znajduje się głęboko w naszym wnętrzu i wydobywaniu z siebie tego co kiedyś zostało w nas stłumione. Oprócz 13-odcinkowej serii telewizyjnej możemy także obejrzeć odcinek specjalny. Na rok 2020 został zaplanowany film również oparty na historii Violet Evergarden, niestety miesiąc temu zostało podpalone wspomniane na samym początku studio KyoAni, więc możliwe będę spowodowane tym tragicznym wydarzeniem opóźnienia.

"A Certain Scientific Railgun" - połączenie komedii i akcji "A Certain Scientific Railgun"...

Do czego może doprowadzić niepohamowana ambicja? Jaki może...

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Kinowy film Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Mugen Train Arc...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!