Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka

Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka

imler

Jak mogła wyglądać przeszłość Króla naprawdę potężnego kraju? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie właśnie w tym artykule.

Anime „Magi Sinbad no Bouken” (Magi: Adventure of Sinbad) to shounen oraz spin-off i prequel „Magi: The Labyrinth of Magic”. Ta seria została wyprodukowana przez na podstawie mangi autorstwa Shinobu Ohtaki, która była zilustrowana przez Yoshifumi Ohtera. Produkcja skupia się na przygodach Sinbada, którego mogliśmy poznać w poprzednich częściach jako króla Sindrii.

Magi Sinbad no Bouken
(fot. mangalix)

Przeszłość Sinbada

Historia Sinbada rozpoczyna się w Imperium Pathevia, gdzie się urodził i wychował wraz ze swoim ojcem Badrem, weteranem wojennym oraz matką Esrą. Od dziecka wykazał prawdziwy talent jeśli chodzi o pływanie na morzu, bo potrafił wyprowadzić łódź ze strasznej burzy. Niestety traci ojca z powodu wojny z Imperium Ren i jest zmuszony zostać głową rodziny. W wyniku tych wydarzeń jest źle nastawiony na wojsko i ciągle odmawia dołączenia do służby. Główny bohater skupia się na opiece nad chorą matką oraz pomocy miejscowym wieśniakom. Wszystko się zmienia, gdy poznaje tajemniczego podróżnika Yunana i postanawia wtedy zmieni świat na lepsze. Yunan prowadzi go, by rzucił wyzwanie lochowi, który nie dawno się pojawił. Mimo tego, że wielu wojowników z dwóch imperiów rzuciło mu wyzwanie to jego skarby nadal nie zostały zdobyte, gdyż żaden heros nie przeżył. Tylko Sinbadowi i szlachcicowi z Partevii, Drakonowi, udaje się dotrzeć do najgłębszego miejsca w tej lokalizacji. Finalnie wcześniej wymieniona dwójką musiała stoczyć walkę, którą wygrywa nasz główny bohater i dzięki, temu zdobywa lojalność mieszkającego tam Dżina.

Magi Sinbad no Bouken
(fot. rohangamedata.blogspot)

Pierwszy Pogromca Lochów

Po zdobyciu mocy Dżina, Baala, Sinbad staje się pierwszym w historii Pogromcą Lochów. Gdy wraca do domu ostatni raz spotyka się ze swoją matką, która zaraz potem umiera. W wyniku tych wydarzeń nasz bohater postanawia opuścić Parthevię i rozpocząć swoją własną podróż, aby spełnić swój cel o lepszym świecie. W międzyczasie poznaje wielu sojuszników, którzy później będą mu służyć i mieszkać w jego kraju. W niedalekiej przyszłości zakłada Firmę Handlową Sindria, która szybko rozrasta się, dzięki temu że udaje mu się zaopatrywać towary z krajów, które wcześniej nigdy nie nawiązywały takiej współpracy. W tej produkcji możemy poznać bliżej zapoznać się z postacią Sinbada i jego sojuszników, który w „Magi: The Labyrinth of Magic” odgrywa znaczącą rolę. We wcześniej wymienionej serii było znane naprawdę mało szczegółów z jego życia, więc jeśli jeszcze nie oglądaliście tego anime to czas to nadrobić.

Magi Sinbad no Bouken
(fot. playmax)

Niezwykła przygodówka

Cała fabuła skupia się można na jednym wątkach głównych, jakim jest przeszłość głównego bohatera tej serii, czyli Sinbada, którego możecie zobaczyć również w innych anime z serii Magi. Możemy również oglądać jego pierwsze spotkania z przyszłymi sojusznikami. Co do grafiki, to jest przyjemna dla oka i bardzo kolorowa, co mi się osobiście podoba. Jeśli chodzi o opening to jest dobrze i ciekawie zrobiony. Co do postaci to są naprawdę różnorodne i dobrze przedstawione. Muzyka wpada w ucho, ale mimo to nie zapadła mi w pamięci. Natomiast walki w tym dziele są naprawdę dynamiczne oraz odpowiednio dopracowane. Więcej już nic nie dodam. Po prostu obejrzyjcie i oceńcie sami!

Tate no Yuusha no Nariagari - genialny isekai Tate no Yuusha no Nariagari -...

Czy bohatera można po prostu znienawidzić? Z czymś takim spo...

Gunjou no Magmell - przyjemna przygodówka Gunjou no Magmell - przyjemna...

Lubicie anime przygodowe, gdzie bohaterowie eksplorują nowe,...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!