Moje Top Isekai 2016 roku

Moje Top Isekai 2016 roku

60me

Jakie anime z gatunku Isekai były emitowane w 2016 roku? Przedstawiam Wam kilka godnych polecenia anime z tego gatunku, które udało mi się obejrzeć.

5. Drifters

Drifters
(fot. michen04)

Sezon: Jesień 2016

Na XVI-wiecznym polu bitwy poznajemy Shimazu Toyohisę, który resztkami sił osłania swojego lorda, który wykonuje taktyczny odwrót. Niestety umiera wykonując swoje zadanie, ale ku jego zdziwieniu budzi się w dziwnym miejscu. Nagle nieznany mu facet wyrzuca go za drzwi, za którymi znajduje się portal do innego świata. Okazuje się, że gromadzeni są tutaj „Drifterzy” czyli znane historycznie postacie takie jak Oda Nobunaga. W tym miejscu czeka na naszego bohatera wiele przygód, których nigdy by się nie spodziewał.

4. Quanzhi Fashi

Quanzhi Fashi
(fot. imdb)

Sezon: Lato 2016

Miejsce, w którym żył Mo Fan nagle się zmienia. Ze zwykłego świata trafia do takiego, gdzie istnieje magia, a także potwory atakujące ludzi. Przez to, że wcześniej żył w zupełnie innym miejscu oblewa egzamin do magicznej szkoły. Jednakże nie poddaje się tak łatwo i wraz z pomocą ojca udaje mu się do niej dostać. Niestety przez tą sytuację jest źle traktowany przez swoich rówieśników. Jakie może być ich zaskoczenie, gdy okaże się, że jest on bardziej utalentowany niż ktokolwiek mógł sądzić? Tego dowiecie się tylko oglądając te anime.

3. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
(fot. tumgir)

Sezon: Zima 2016

Głównego bohatero tego anime, Kazume Satou, można opisać w kilku słowach: zwykły licealista, a na dodatek hikikomori. Gdy umiera w wypadku trafia przed obliczem bogini, która pyta go „Czy zechciałbyś wybrać się do innego świata, przypominającego grę? Mógłbyś zabrać tylko jedną rzecz ze sobą”. Przez to, że owa bogini nabijała się z przyczyny jego śmierci Kazuma niewiele myśląc odpowiada, że wybiera ją. W tym momencie rozpoczyna się jego pełne utrapień życie w zupełnie nieznanym świecie.

2. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
(fot. tdgall)

Sezon: Wiosna 2016

Główny bohater tej serii, Subaru Natsuki, to japoński licealista, który zostaje niespodziewanie przyzwany do innego świata. Niestety okazuje się, że znajduje się naprawdę w nieciekawej sytuacji, gdyż nigdzie nie ma osoby, która go przywołała, a na dodatek zostaje on zaatakowany. Zostaje jednak uratowany przez tajemniczą srebrno włosą dziewczynę i postanawia wtedy spłacić swój dług wobec niej. Jednakże ta dwójka zostaje ponownie zaatakowana i tym razem zamordowana. Główny bohater budzi się niespodziewanie w miejscu swojego przyzwania, dzięki swojej umiejętności i odkrywa, że tylko on będzie w stanie uratować tą dziewczynę od nieuniknionej śmierci.

1. Hai to Gensou no Grimgar

Hai to Gensou no Grimgar
(fot. unserious)

Sezon: Zima 2016

Główni bohaterowie tej serii budzą się nagle w nieznanym miejscu i odkrywają wtedy, że nie stracili wszelkie wspomnienia. W totalnych ciemnościach słyszą jeszcze więcej zagubionych głosów. Dzięki jednej z tych osób udaje im się wyjść z tego miejsca. Po poznaniu kilku podstawowych informacji z tego świata zostają ochotnikami. Drużyna naszych głównych bohaterów można powiedzieć, że powstała z resztek, których nie wybrał Renji. Każda z głównych postaci dołączyła do Gildii, w której udali się na trening konkretnych „ról” takich jak: złodziej, wojownik, kapłan, mroczny rycerz, łowca oraz mag.

 

Inne anime z tego gatunku, które mogliśmy zobaczyć w tym roku to:

  • Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri 2 – drugi sezon serii, gdzie nagle w Japonii pojawia się brama do nieznanego świata.
  • Endride – historia skupia się na Shun Asanagim, który dzięki magicznemu kryształowi przenosi się do świata Endry, leżącego pod powierzchnią ziemi.
Moje Top anime z gatunku "Magia" z 2019 roku Moje Top anime z gatunku "Magi...

Jakie anime z gatunku magii były emitowane w 2019 roku? Prze...

Moje Top anime z gatunku "Harem" z 2015 roku Moje Top anime z gatunku "Hare...

Jakie anime z gatunku harem były emitowane w 2015 roku? Prze...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!