Sobota, Grudzień 2
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. TOPki
  3. Moje Top anime romatyczne 2012

funchap

Moje Top anime romatyczne 2012

Słowem wstępu: Czy anime z gatunku romans różni się od normalnego romansu?

Anime z gatunku romans nie różni się tak naprawdę od innych produkcji o charakterze romantycznym. Zwykle skupia się na chłopaku i dziewczynie, którzy w wyniku jakichś okoliczności zakochują się w sobie. Często akcja skupia się na uczniach liceum, którzy nie są normalnymi ludźmi (mają jakieś zaburzenia).

Każde z tych anime jest naprawdę różne, dlatego uważam, że zasługują na uwagę. W dwóch z nich spotykamy się z męskim bohaterem głównym, co jest rzadkością w tego typu produkcjach. Można też powiedzieć, że w tych seriach tak naprawdę nikt z głównych postaci nie miał normalnego życia. Właśnie dlatego serdecznie Wam je polecam.

5. Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

chuunibyou
(fot. pantip)

Liczba odcinków: 24 (2 sezony po 12 odcinków)

Opis: Togashi Yuuta to chłopak, który próbuje zaaklimatyzować się w nowej szkole. Przeniósł się do niej ze względu na to, że w poprzedniej cierpiał z powodu "syndromu drugoklasisty". Polegało to na przekonaniu, że sam posiada się jakieś niezwykłe umiejętności, a jego rówieśnicy nie. Z początku wydaje się, że wszystko idzie z górki, bo nasz bohater szybko odnajduje się w nowej szkole. Wszystko zmienia się, gdy spotyka Takanashi Rikkę, która podziwia Yuutę z czasów jego przypadłości. Czy naszemu bohaterowi uda się pozbyć "fanki" i dalej prowadzić normalne życie?

4. Sakura-sou no Pet na Kanojo

sakurasou
(fot. reddit)

Liczba odcinków: 24

Opis: Cała akcja tego anime obraca się wokół specyficznych mieszkańców akademika Sakurasou. Większość uczniów go zamieszkujących nie potrafi dostować się do zasad panujących w zwykłym domu studenckim. Kanda Sorata to nastolatek, którego jedynym celem jest opuszczenie tego akademika. Dostał się tutaj ze względu na swoją słabość do bezpańskich kotów (nie potrafi ich zostawić, przez co ciągle przygarnia nowe). Pewnego dnia otrzymuje polecenie, aby odebrać nową lokatorkę z dworca. Już pierwszego dnia okazuje się, że dziewczyna nie tak naprawdę w ogóle funkcjonować w społeczeństwie. Czy młody chłopak będzie w stanie poprawnie zaopiekować się nową lokatorką?

3. Tonari no Kaibutsu-kun

tonari
(fot. artfile)

Liczba odcinków: 13 

Opis: Mizutani Shizuku jest nastolatką, którą nie obchodzą problemy innych. Nie ma żadnych przyjaciół, a cały swój wolny czas poświęca nauce. Pewnego dnia nauczyciel wysyła ją, by zaniosła notatki Yoshidzie Haru. Mimo początkowej niechęci zgadza się wykonać to zadanie (w zamian za nagrodę od nauczyciela w formie jakiejś książki), a chłopak, któremu przyniosła notatki zaczyna od razu uważać ją za przyjaciółkę. Zbuntowany, nieśmiały chłopak i oziębła, zamknięta w sobie dziewczyna - ta dwójka to prawdziwa mieszanka wybuchowa.

2. Inu x Boku SS

inu
(fot. dotrani)

Liczba odcinków: 12 

Opis: Shirakiin Ririchiyo jest dziedziczką sławnego rodu, który posiada nadprzyrodzone zdolności. Od zawsze była otoczona szczególną opieką, przez co nie miała nigdy kontaktu ze światem zewnętrznym. W pewnym momencie ma dość bycia kontrolowaną i postanawia, że zacznie żyć samodzielnie, bo marzy jej się, aby ktoś ją po prostu zaakceptował. Nie chce, aby inni traktowali ją ulgowo tylko ze względu na jej pochodzenie. Chciałaby pokonać swoją przypadłość, którą jest problem w porozumiewaniu się z ludźmi.

1. Sukitte Ii na yo

sukitte
(fot. anime.goodfon)

Liczba odcinków: 13 

Opis: Tachibana Mei jest zamkniętą w sobie dziewczyną, która przez całe swoje życie nie miała żadnych przyjaciół. Twierdzi, że ich nie potrzebuje, bo potrafią jedynie ranić (w dzieciństwie została mocno zraniona). Całe jej życie ulega zmianie, gdy poznaje najpopularniejszego chłopaka w szkole, który nazywa się Kurosawa Yamato. Od pierwszego spotkania chłopak stwierdził, że Mei jest interesującą dziewczyną i postanowił, że zostanie jej przyjacielem. Tak naprawdę po wielu latach nastolatka po raz pierwszy zaczyna otwierać się na świat i innych ludzi.

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

WeebWeek - trzeci sezon Ascendance of a Bookworm już w 2022 roku! Czytaj poprzedni

WeebWeek - trzeci sezon Ascendance of a Bookworm już w 2022 roku!

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a! Czytaj następny

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a!

Komentarze