The King: Eternal Monarch - alternatywne światy

The King: Eternal Monarch - alternatywne światy

vader

Współczesny cesarz Korei w bardzo młody wieku stracił ojca, którego zabił jego wujek. Po wielu latach okazuje się, że wszystko nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.

The King: Eternal Monarch” (The King: Yeong-won-ui-gunju) to południowokoreański serial  telewizyjny, który był emitowany na kanale SBS w 2020 roku. Scenariusz tej produkcji został napisany przez Kim Eun-sook. Jak się okazuje jest to jej drugi wspólny projekt z aktorką Kim Go-eun, którą mogliście zobaczyć w serialu „Goblin”. Akcja tej serii została podzielona na dwa alternatywne światy, z jednej strony mamy KRLD i Republikę Korei, a z drugiej współczesne Królestwo Korei, które nie zostało podzielone.

The King
(fot. latestchika)

Lee Gon

Wiele lat temu w Królestwie Korei doszło do królobójstwa, za którym stał przyrodni brat króla (Lee Lim), który miał dość swojego życia w cieniu. Postanowił postawić wszystko, aby wejść w posiadanie fletu, który posiada niezwykłe właściwości. Do pomocy postanowił wykorzystać swoich popleczników. Niestety mimo zabójstwa swojego brata, ktoś ratuje jego bratanka, następcę tronu oraz przełamuje flet na dwie połowy. Zamaskowany przybysz zostawia przypadkiem na miejscu zdarzenia identyfikator detektyw o imieniu Jung Tae-eul, który został wydany w 2019 roku. Wszystko wydaje się bardzo dziwne, gdyż mimo autentyczności pochodzi on z 25 lat w przyszłość.  

The King
(fot. sanook)

Dwa światy

Cała akcja tej historii rozpoczyna się w momencie, gdy współczesny cesarz Królestwa Korei, Lee Gon, spokojnie rządzi krajem. Niestetyj zostaje to zachwiane w momencie przekroczenia przez niego portalu do alternatywnej rzeczywistości, co jest możliwe dzięki wspomnianemu wyżej fletowi. W świecie, do którego trafia zamiast królestwa zastaje dwa oddzielne państwa, a mianowicie KRLD i Koreę Południową. W tym miejscu w końcu udaje mu się spotkać detektyw Jung Tae-eul. Oczywiście bohaterka nie ma pojęcia kim on jest i skąd może ją znać. Przez to, że nasz młody władca nie może się jakkolwiek przedstawić kobieta pierwsze co robi to zabiera go na posterunek policji, by go zidentyfikować. Mimo przeprowadzonych przez nią badań nie udaje jej się poznać jego tożsamości. W tym samym czasie powraca dawny morderca, który spokojnie wciela tutaj swój plan w życie. Jak się okazuje nigdy tak naprawdę nie przestawał knuć, a wszystko po to, by odzyskać drugą połowę fletu, w której posiadaniu jest Lee Gon.

The King
(fot. caribandarterbaik)

Tragiczne spotkanie

W tej produkcji mamy do czynienia z dwoma głównymi wątkami. Z jednej strony mamy walkę pomiędzy Lee Goon’em i jego wujkiem, a z drugiej miłość naszego króla oraz Jung Tae-eul. Warto zwrócić szczególną uwagę na różnice między tymi dwoma alternatywnymi światami. Ciekawe jest to, że jedno wydarzenie w historii potrafi zmienić naprawdę wiele. Fabuła jest interesująca i dobrze dopracowana, co zachęca do oglądania. Do zalet tej serii należy także muzyka, która perfekcyjnie oddaje charakter tego dzieła. Spotykamy się tutaj ze scenami akcji, które dobrze wyglądają na ekranie. Jeśli chodzi o grę aktorów to jest moim zdaniem na naprawdę wysokim poziomie. Co do samych postaci to są interesująco skonstruowane, dlatego wzbudzają zainteresowanie tą dramą. Jak dalej potoczy się historia naszej Wysokości oraz pani detektyw? Tego dowiecie się tylko oglądając to dzieło.

Obejrzyj tutaj

Netflix

Goblin - smutne przeznaczenie Goblin - smutne przeznaczenie

Żyjący ponad 900 lat Goblin w końcu po wielu latach spotyka...

"The Girl Who Sees Smells" - drama fantasy "The Girl Who Sees Smells" - d...

Jak poradzi sobie dwójka młodych ludzi powiązana w jakichś s...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!