Kiznaiver, czyli połączeni bólem

Kiznaiver, czyli połączeni bólem

youtube

Siódemka uczniów nieznających się ze sobą, inna uczennica, która ich ze sobą połączyła, eksperymenty na ludziach. Jak to wszystko może się zakończyć?

Czy dzielenie się bólem z innym człowiekiem jest możliwe? Ten tytuł może nie do końca w oczywisty sposób, ale udowadnia, że jest to możliwe. Kiznaiver, czyli anime z 2016 roku, które zawiera w sobie elementy dramatu, komedii oraz Sci-fi. "Kizna", co ciekawe w polskim tłumaczeniu oznacza ranę, bliznę. Anime te jest thillerem psychologicznym, czyli może nas zszokować, trzyma w napięciu, a także skłania do refleksji. Słyszeliście kiedyś o tak zwanym trójkącie miłosnym? Tu spotkamy się właśnie z nim.

Kiznaiver
(fot. wattpad)

Życie szkolne

Przechodząc do fabuły to znajdujemy się w metropolii, która powstała na ziemiach odratowanych spod ogromnego wysypiska śmieci, a jego nazwa to Sugomori City. Z początku może się wydawać, że mamy do czynienia ze zwykłym szkolnym anime. Jeden z głównych bohaterów Katsuhira zostaje pobity przez znajomych ze szkoły. Chłopak jednak jest do tego przyzwyczajony, a nawet nie tyle przyzwyczajony - on po prostu nie odczuwa żadnego bólu. Nie ma pojęcia, kiedy utracił tą zdolność. Osobą, która martwi się o niego oraz dba jest jego przyjaciółka z dzieciństwa Chidori. Pamięta ona czasy kiedy wcześniej wspomniany bohater był zupełnie inny. Na swojej drodze Katsuhira spotyka Tengę, który ochrania go przed chuliganami i zostaje jakby jego przyjacielem. Po pewnym czasie okazuje się, że zostali wplątani oni w eksperyment przez organizację wierzącą, że na świecie zapanuje pokój, jeśli ludzie zaczną odczuwać ból innych osób.

Kizuna
(fot. filejo)

System Kizuna

Wcześniej opisane postacie nie są jedynymi głownymi bohaterami tej serii. Sonozaki Noriko, licealistka oraz jedna z osób zarządzających projektem "Kizuna" wybrała do niego "siedem grzechów głównych", jednak uważa, że grzechy we współczesnej Japonii uległy zmianie, więc nazywa je:
- Przebiegły Przeciętniak, czyli Tsuguhito Yuta
- Ważniaczka, czyli Honoka Maki
- Świętoszka, czyli Chidori Takashiro
- Świruska, czyli Niko Niiyama
- Imbecyl, czyli Katsuhira Agata
- Mięśniak, czyli Hajime Tenga
- Niemoralny, czyli Yoshiharu Hisomu.
Cała wymieniona powyżej siódemka zostaje obiekatmi eksperymentu, tak zwanymi "Kiznaiverami". Główni bohaterowie to osoby z totalnie różnym charakterem, którzy normalnie nie zamienili, by ze sobą słowa. Ile muszą ze sobą wytrzymać? Okazuje się, że tylko do końca wakacji. Będą oni otrzymywać różne zadania, ale nie tylko wtedy muszą mieć ze sobą kontakt, bo chyba lepiej pilnować nieznanych wcześniej ludzi, z którymi odczuwa się ból.

Czy siódemka bohaterów biorąca udział w eksperymencie ma szanse na zostanie prawdziwymi przyjaciółmi? Jakie to uczucie czuć ból innej osoby? Co może się kryć za tym eksperymentem? Dlaczego Katsuhira nie odczuwa bólu? Na wszystkie te pytania otrzymacie odpowiedź oglądając własnie ten tytuł.

Kiznaiver, czyli połączeni bólem Kiznaiver, czyli połączeni ból...

Siódemka uczniów nieznających się ze sobą, inna uczennica, k...

Arcane – Rewolucja w Świecie Animacji Inspirująca Uniwersum League of Legends Arcane – Rewolucja w Świecie A...

Zanurz się w recenzji serialu Arcane, który łączy innowacyjn...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!