Niedziela, Grudzień 5
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Recenzje
  3. "Kimetsu no yaiba" - Zabójcy demonów

wallpapers.wallimagepic

"Kimetsu no yaiba" - Zabójcy demonów

"Kimetsu no yaiba" czyli anime, które zdobyło bardzo wielką popularność i należy do TOP20 Anime w rankingu Myanimelist. Jest to naprawdę wielkie osiągnięcie, gdyż ta seria została wyemitowana w 2019 roku, a najczęściej do tej Topki należą same klasyki. Jedyny zawód, który zapewniło nam studio to kontynuacja tej produkcji w formie filmu. Można mieć jednak nadzieję, że powstanie później normalna seria odcinkowa. Co do kreski, to jedyne do czego ciężko było mi się przyzwyczaić to oczy głównego bohatera. Natomiast przedstawione sceny walki zasługują na szczególną uwagę. Często zdarza się, że mimo wielkiego potencjału, anime zostaje dużo słabiej ocenione przez właśnie sceny akcji. Tutaj szczerze mogę powiedzieć, że nie ma do czego się przyczepić.


(fot. uhdpaper)

Przygoda rodzeństwa

Fabuła tej serii przedstawia nam Tanjiro, który mieszka wraz ze swoją matką i rodzeństwem w odosobnionym miejscu. Po śmierci ojca przejął on opiekę nad całą rodziną. Doprowadziło to do tego, że często wybiera się do wioski, aby sprzedać tam węgiel drzewny. Podczas jednej z takich wypraw zostaje on na noc w wiosce. Następnego dnia wraca do swojego domu, ale już w trakcie drogi wyczuwa zapach krwi. Warto wspomnieć, że nasz bohater od zawsze miał bardzo dobry zmysł węchu. Wracając do fabuły to, gdy dociera do swojego miejsca zamieszkania widzi całą jego rodzinę skąpaną we krwi. Zauważa jednak, że jego siostra Nezuko jako jedyna przeżyła. Postanawia, więc wyruszyć z nią poszukać pomocy. Napotyka jednak na swojej drodze łowcę demonów Tomiokę, który uświadamia go, że jego siostra stała się demonem. Nezuko udowadnia jednak, że nie jest taka sama, jak inne demony i zamiast zabić swojego brata postanawia go bronić. Tomioka jest w szoku takim obrotem spraw i postanawia wysłać Tanjiro na trening do swojego mistrza.


(fot. uhdpaper)

Niebanalna fabuła

W tej serii mamy do czynienia z jednym wątkiem głównym, czyli historii Tanjiro i Nezuko. Możemy, jednak zauważyć kilka wątków pobocznych tj. historię innych łowców demonów, albo samych demonów. Oglądając tą produkcję można doświadczyć wielu różnych emocji. Niestety na początku może nas irytować zachowanie głównego bohatera. Nie chce on bowiem zabić demona, który zamordował niejedną osobę. Jedynym jego celem jest odnalezienie demona, który przemienił jego młodszą siostrę. Mimo to każdy odcinek sprawia, że chce się zobaczyć jeszcze więcej. Natomiast ostatni odcinek pierwszego sezonu otwiera nas od razu na kontynuację tej serii.


(fot. wallpaperbetter)

Czy Nezuko będzie w stanie udowodnić, że jest inna od reszty demonów? W końcu pragnienie krwi jest naprawdę silne i dotychczas nikt nie był w stanie z nim walczyć. Często dochodziło do tego, że dziecko mordowało swoich rodziców, mimo że Ci upierali się, że na pewno nigdy do tego nie dojdzie. Jak mogą potoczyć się losy tego rodzeństwa? O tym możecie się przekonać oglądając "Kimetsu no yaiba".

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 700 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Log Horizon - trzecia seria już w styczniu 2021 roku! Czytaj poprzedni

Log Horizon - trzecia seria już w styczniu 2021 roku!

Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej? Czytaj następny

Violet Evergarden, maszyna do zabijania czy ktoś więcej?

Komentarze