"Dr. stone" - powrót do czasów kamiennych

"Dr. stone" - powrót do czasów kamiennych

uhdpaper

Wszyscy mieszkańcy Ziemi zostali przemienieni w kamień. Czy po ponad 3500 latach można odbudować od nowa cywilizację?

Na podstawie mangi "Dr. stone", która zwyciężyła 64 konkurs Shogakukan Manga Awards, w lipcu 2019 roku zostało wyemitowane anime. Po zakończeniu pierwszego sezonu (grudzień 2019 r.), została zapowiedziana kontynuacja, jednak na chwilę obecną nie jest znana jej konkretna data. Co można więcej powiedzieć o tym anime? Seria ta ma zaszczyt należeć do TOP100 Anime w rankingu na Myanimelist.net. Jeśli chodzi o kreskę to została idealnie dopasowana do realistycznego charakteru tego dzieła. Czołówka została perfekcyjnie stworzona, nie znajdziemy w niej wielu spoilerów, a muzyka idealnie komponuje się z obrazami w niej przedstawionymi.

Kamienny świat

Jak można wyobrazić sobie koniec świata? Według mnie może być to uderzenie meteorytu w Ziemię lub apokalipsa Zombie. Jednak Riichiro Inagaki wpadł na zupełnie inny pomysł, który zilustrował dla niego Boichi. Co gdyby wszyscy ludzie na Ziemi zostali zamienieni w kamień? Główni bohaterowie w trakcie wybuchu apokalipsy byli zaledwie uczniami liceum. Żadne z nich nie było przygotowane na tak nagłe wydarzenia jedyne, co zwiastowało taki obrót spraw, to zamienione w kamień ptaki. Niestety nikt nie brał tego faktu na poważnie. Dopiero 3700 lat po tej katastrofie do życia powraca Ishigami Senku. Niestety po tak długim czasie nie pozostało nic z dawnego świata, żaden budynek nie przetrwał. Główny bohater po przebudzeniu postanowił  uwolnić wszystkich ludzi z kamiennej powłoki i odtworzyć starą cywilizację.


kamień
(fot. 52movs)


Postapokaliptyczna rzeczywistość

Do Senku, który jako pierwszy się wybudził, dołącza jego przyjaciel Taiju Ooki, i razem metodą prób i błędów stwarzają coś, co może oswobodzić ludzi z petryfikacji. Początkowo planowali oni uwolnić z kamienia miłość Taiju, czyli Yuzurihę Ogawa, jednak postawieni w niebezpiecznej sytuacji są zmuszeni do obudzenia naprawdę groźnej osoby. Mowa o Tsukasie Shishiou, który uchodził za najsilniejszego licealistę. W mgnieniu oka pokonał on nawet lwa. Początkowo wydaje się, że uda się im wszystkim dogadać, niestety Tsukasa uważa, że nie powinno się wybudzać starszego pokolenia, które od razu popsułoby ich społeczeństwo. Uważa, że zaczęli by oni wykłócać się o swoje należności. Po pierwszej konfrontacji Senku i Taiju z Tsukasą bohaterowie wybudzają Yuzurihę, a następnie wyruszają stworzyć broń, która będzie w stanie obronić ich przed Tsukasą.
(fot. bostonbastardbrigade)


Senku i jego przygoda

Cała fabuła skupia się na jednym głównym wątku. Możemy w nim zauważyć, jak w kamiennym świecie drobnymi krokami zaczyna się ponownie rozwijać cywilizacja. W trakcie historii pokazane są urywki z przeszłości życia Senku, dzięki czemu możemy lepiej go poznać. Czy będzie on w stanie, w takim świecie, poradzić sobie z chorobami? Czy jest sposób na wytworzeniu leku na przykład na zapalenie płuc? Senku udowodnia, że z dobrymi składnikami wszystko jest możliwe. Jego wiedza jest bardzo obszerna, co można zauważyć już w pierwszym odcinku, gdy przygotował schronienie wraz z wyposażeniem i wyżywieniem. W drodze do osiągnięcia swojego głównego celu, nasz młody naukowiec trafia do wioski, której mieszkańcy są pozbawieni wiedzy o starej cywilizacji. Czy w takim wypadku ma on szansę ich do siebie przekonać? Dowiecie się tego oglądając anime “Dr. Stone”.

Shaman King - cudowny shounen Shaman King - cudowny shounen

Lubicie anime z gatunku shounen? Tym razem przygotowaliśmy d...

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Kinowy film Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Mugen Train Arc...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!