Piatek, Grudzień 9
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. TOPki
  3. Moje Top anime z gatunku "Harem" z 2015...

imgur

Moje Top anime z gatunku "Harem" z 2015 roku

Anime z gatunku harem nie różni się zbytnio od zwykłych produkcji romantycznych. Charakteryzuje się on tym, że męski charakter jest oblężony przez wiele przepięknych, żeńskich bohaterek, Najczęściej są one zakochane w głównym protagoniście, ale zdarza się także coś takiego jak zwykła siostrzana miłość. Można spotkać się również z odwróconym haremem, gdzie to żeńska postać jest otoczona przez przystojnych, błyskotliwych, czy też utalentowanych mężczyzn. W anime najczęściej mamy do czynienia ze zwykłym haremem, chociaż i tutaj zdarzają się wyjątki.

5. Absolute Duo

AD
(fot. forum.gcway)

Liczba odcinków: 12

Opis: Tooru Kokonoe to chłopak, który przenosi się do Akademii Kouryou. Zrobił to, żeby zdobyć broń będącą fizyczną manifestacją duszy (Blaze). Ten środek bojowy jest mu potrzebny do dokonania zemsty na osobie, która zamordowała jego młodszą siostrę. Jednakże to marzenie zostaje zniweczone, gdy jego broń okazuje się być tarczą, w końcu jak ma coś zdziałać narzędziem, które służy tylko do obrony? Jak poradzi sobie Tooru w nowej szkole, w której już podczas inauguracji każdy z uczniów musi przejść test polegający na pokonaniu osoby siedzącej obok ciebie?

4. Seiken Tsukai no World Break

STnWB
(fot. hatsunumike.blogspot)

Liczba odcinków: 12

Opis: Akcja tego anime toczy się w prywatnej szkole, która gromadzi młodzież posiadającą wspomnienia ze swojego poprzedniego życia. Uczniów można podzielić na dwie grupy - pierwsi korzystając z mocy Prana mogą przyzywać broń, a drudzy manipulują energią Mana, dzięki czemu mogą wykonywać wiele różnorodnych zaklęć (niektórzy nawet zakazane). Główny bohater serii Haimura Moroha posiada wspomnienia z dwóch żyć, w których w jednym był mistrzem walki mieczem, a w drugim wielkim czarownikiem. Jego talent został szybko dostrzeżony, ale nie oznacza to wcale, że jego życie będzie łatwe.

3. Yamada-kun to 7-nin no Majo (TV)

yamada
(fot. mtga)

Liczba odcinków: 12

Opis: Ryuu Yamada jest bardzo narwanym, a zarazem leniwym chłopakiem. Jego życie zmienia się, gdy wpada przez przypadek na Urarę Shiraishi, wzorową uczennicę, i w wyniku upadku ją całuje. Mogłoby się wydawać, że to nic takiego, gdyby nie to, że w wyniku tego pocałunku zamieniają się oni ciałami. Zaniepokojeni tym działaniem bohaterowie postanawiają dołączyć do Klubu badającego zjawiska nadprzyrodzone, a z biegiem czasu odkrywają, że więcej osób w ich otoczeniu posiada podobne umiejętności.

2. Gakusen Toshi Asterisk

GTA
(fot. cloud-anime)

Liczba odcinków: 24 (2 sezony)

Opis: Świat uległ zniszczeniu, ale powstała wtedy Mana i pojawiła się grupa osób posiadająca nadprzyrodzone moce. Po tych wydarzeniach i odkryciach zostało stworzone pływające miasto Rikka, zwane również Asterisk. Znajduje się w nim 6 akademii, które rywalizują ze sobą. Ayato Amagiri, aby odnaleźć swoją siostrę przenosi się do Akademii Seidoukan. Szybko wdaje się w pojedynek z jedną uczennic, jednak kończy się to szczęśliwie. Trzeba jednak pamiętać, że chęć zwycięstwa może prowadzić do tego, że nie wszędzie jest bezpiecznie.

1. Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

dungeon
(fot. wallpapercave)

Liczba odcinków: 25 (2 sezony)

Opis:  Często w grach można spotkać się z dungeonami (labiryntami), w tym anime także możesz doświadczyć takich przygód. Wiedz, że wszystko zależy od tego jakie umiejętności się posiada. Jeśli nie jesteś wystarczająco silny to nie zyskasz sławy ani bogactwa. Cranell Bell to chłopak, który od zawsze pragnął zostać poszukiwaczem przygód i jest jedynym wyznawcą swojej nieudolnej bogini Hestii. Z początku niezbyt dobrze radzi sobie w walce, jednak z czasem zaczyna bardzo szybko rosnąć w siłę. Losy tego młodzieńca mogą potoczyć się różnie w zależności od tego jacy będą jego towarzysze. W końcu lepiej nie zapuszczać się w dalsze zakamarki dungeonu samotnie.

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Moje Top anime z gatunku "Magia" z 2017 roku Czytaj poprzedni

Moje Top anime z gatunku "Magia" z 2017 roku

WeebWeek - wiele nowości na Netflixie już niedługo! Czytaj następny

WeebWeek - wiele nowości na Netflixie już niedługo!

Komentarze