Środa, Sierpień 17
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Recenzje
  3. "Ascendance of a Bookworm" - przyjemny i...

bilibili

"Ascendance of a Bookworm" - przyjemny isekai

"Ascendance of a Bookworm" (Honzuki no gekokujō) to japońskie anime, które na obecną chwilę posiada dwa sezony. Powstało na podstawie light novelki o tym samym tytule, napisanej przez Miyę Kazuki i ilustrowanej przez Yū Shiinę. Znajdujemy się tutaj w świecie, który jest bardzo wycofany w porównaniu do naszego współczesnego. Książki są tutaj towarem dostępnym tylko dla szlachty, ponieważ są pisane ręcznie i tylko bogaci ludzie mogą sobie na nie pozwolić. Jeśli chodzi o kreskę tego dzieła to jest bardzo miła dla oka, co zachęca do oglądania. 

Bookworm
(fot. geeknabe)

Miłośniczka książek

Główną bohaterką jest Motosu Urano, która uwielbia książki, a jej największym marzeniem jest zostać bibliotekarką. Niestety umiera przed osiągnięciem swojego celu, przygnieciona przez jej ukochane książki. W chwili śmierci wyraża tylko jedno pragnienie, by odrodzić się w świecie, w którym mogłaby już zawsze czytać. Los chciał, że obudziła się w ciele bardzo słabowitej, biednej pięciolatki, Myne i w świecie, w którym tylko najbardziej zamożni mogą sobie pozwolić na posiadanie dzieł literackich. Nasza bohaterka nie podda się tak łatwo. Stwierdza, że skoro nie może jej kupić to sama sobie ją stworzy. Posiadając wiedzę i wspomnienia z poprzedniego życia zrobi wszystko, co potrzebne by tylko móc oddać się jakiejś lekturze. 

Bookworm
(fot. animeclick)

Zacofana rzeczywistość

Droga do wytworzenia książek nie jest taka łatwa, dlatego z początku bohaterka skupia się na wyglądzie i komforcie. Na pierwszy ogień idą jej włosy, do których pielęgnacji wytwarza szampon. Przy okazji korzysta na tym jej mama i siostra z nowego świata. Z pomocą rodziny wytwarza też spinkę, którą początkowo jest sam cienki patyczek, ale później, na chrzest jej siostry Tuli, zostaje on udoskonalony o szyte kwiatki. Wzbogaca też kuchnię o nowe smaki, które wcześniej nie były nawet znane w tym społeczeństwie. Jednak w porównaniu do tych wszystkich rzeczy, produkcja książek jest dużo trudniejsza. Na szczęście postanawia pomóc jej sąsiad, rówieśnik Lutz, który chce stworzyć wszystko, co tylko ona sobie wymyśli, bo niestety ze względu na jej stan zdrowia, szybko się męczy i nie jest w stanie wykonywać cięższych prac. 

Bookworm
(fot. jetanimes)

Ciekawy isekai

Cała fabuła skupia się na osiągnięciu celu głównej bohaterki, jakim jest wytworzenie książek, dlatego można powiedzieć, że jest tutaj tylko jeden główny wątek. Zauważyć, jak drobnymi krokami Myne zaczyna dzięki swojej wiedzy wpływa na cywilizację. Tworzy wiele nowych rzeczy, dzięki którym z biednego dziecka powoli staje się małą, genialną biznesmenką. Co do openingu to jest zrobiony w naprawdę prosty sposób, ale to akurat wpasowuje się w charakter tego dzieła. Jeśli chodzi o postacie to są bardzo dobrze przedstawione, ponieważ dobrze pokazane są charaktery nawet tych najmniej ważnych. Czy naszej bohaterce w końcu uda się wytworzyć własne książki? Czy będzie ona w stanie poradzić sobie w tym świecie pomimo słabego ciała? Tego dowiecie się tylko jeśli obejrzycie to anime. Gorąco je polecam!

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Moje Top anime z gatunku akcja z 2017 roku Czytaj poprzedni

Moje Top anime z gatunku akcja z 2017 roku

WeebWeek - trzeci sezon Beastars potwierdzony! Czytaj następny

WeebWeek - trzeci sezon Beastars potwierdzony!

Komentarze