Niedziela, Wrzesień 24
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Newsy
  3. WeebWeek - zapowiedziano drugi sezon Rec...

reddit

WeebWeek - zapowiedziano drugi sezon Record of Ragnarok!

Record of Ragnarok

Record of Ragnarok
(fot. animesaku)

Oficjalna strona internetowa anime „Record of Ragnarok” zapowiedziała drugi sezon tej serii. Co do historii to opowiada o bogach świata, którzy co 1000 lat zbierają się w niebie, aby uczestniczyć w „Konferencji Przetrwania Ludzkości”. Wszyscy bogowie zgadzają się przynieść ostateczny koniec ludzkości z powodu ich głupich czynów z przeszłości, ale zanim zostanie wydany ostateczny werdykt, Brunhilda, najstarsza z 13 sióstr Walkirii, zgłasza sprzeciw. Jej propozycja polega na tym, aby odbyła się ostatnia walka między Bogiem a Ludzkością zwana także „Ragnarokiem”, w której wszyscy bogowie ze świata i mistrzowie z całej historii ludzkości przystąpią do walki 1 na 1. Pierwsza drużyna, która wygra 7 bitew z 13, zostanie zwycięzcą.

Chiyu Mahō no Machigatta Tsukai-kata: Senjō o Kakeru Kaifuku Yōin

Chiyu Mahō no Machigatta Tsukai-kata: Senjō o Kakeru Kaifuku Yōin
(fot. gnn.gamer)

Wydawnictwo Kadokawa ogłosiło, że light novelka „Chiyu Mahō no Machigatta Tsukai-kata: Senjō o Kakeru Kaifuku Yōin” (How Not to Use Healing Magic: Recovery Team Running Through the Battlefield) otrzyma adaptację anime. Ta seria została napisana przez Kurokatę i zilustrowana przez KeG. Co do fabuły to zaczyna się w momencie, gdy zwykły uczeń liceum, Usato, wpada przewodniczącą rady uczniowskiej Suzune i kolegę z klasy Kazukiego w drodze do domu. Nagle cała trójka zostaje wciągnięta przez jakiś magiczny krąg i przeniesiona do innego świata. Okazuje się, że zostali wezwani do pewnego królestwa, by zostać bohaterami i pokonać armię króla demonów. Jednak Usato w porównaniu do pozostałej dwójki nie posiada tego, co potrzeba by być bohaterem. Prosto mówiąc chłopak został przypadkowo wciągnięty w tą całą przygodę. Ta sytuacja ulega zmianie, gdy wychodzi na jaw jego rzadka umiejętność maga uzdrawiającego. W tym momencie zostanie on uprowadzony przez kobietę, która przedstawia się jako Rose, przywódczyni oddziału ratującego życie. Kobieta bez żadnych ceregieli wciela go w swoje szeregi.

Tensai Ōji no Akaji Kokka Saisei Jutsu - Sō da, Baikoku Shiyō

Tensai Ōji no Akaji Kokka Saisei Jutsu - Sō da, Baikoku Shiyō
(fot. news.qoo-app)

Oficjalna strona telewizyjnego anime „Tensai Ōji no Akaji Kokka Saisei Jutsu - Sō da, Baikoku Shiyō” (The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt) ujawniła, że premiera tej serii będzie miała miejsce w styczniu 2022 roku. Jeśli chodzi o historię to skupia się na księciu małego i słabego królestwa. Jedynym celem chłopaka jest sprzedanie swojego kraju, a potem spokojne życie. Jednak wszystko komplikuje jego własny geniusz, przez który osiąga coraz większe sukcesy. Zdobywa w ten sposób przychylność mieszkańców swojego królestwa, co doprowadza do tego, że spełnienie jego marzenia jest jeszcze trudniejsze.

Ningen Fushin no Bōkensha-tachi ga Sekai o Sukuu Yō Desu

Ningen Fushin no Bōkensha-tachi ga Sekai o Sukuu Yō Desu
(fot. reddit)

Redaktorzy wydawnictwa Kadokawa podali informację, że light novelka „Ningen Fushin no Bōkensha-tachi ga Sekai o Sukuu Yō Desu” (Adventurers Who Lost Faith in People Will Apparently Save the World) będzie inspiracją dla telewizyjnego anime. Ta książka została napisana przez Shinta Fuji i zilustrowana przez Susumu Kuroi. Co do historii to rozpoczyna się, gdy poszukiwacz przygód, Nick, zostaje wygnany z drużyny przez swojego przywódcę. Wszystko wydarzyło się przez fałszywe oskarżenia o defraudację, a prawda jest taka, że wspierał swoich niechlujnych towarzyszy pieniędzmi i wiedzą. Do tego nieszczęścia dochodzi jeszcze porzucenie przez kochankę. Po tym wszystkim bohater kończy w tawernie, gdzie spotyka innych poszukiwaczy przygód, którzy także zostali zdradzeni przez byłych towarzyszy. Ta czwórka spędza całą noc na piciu i znajduje nić porozumienia. Postanawiają więc się połączyć siły i założyć własną grupę, a tego jak potoczą się ich losy dowiemy się już niedługo.

Blue Lock

Blue Lock
(fot. weibo)

Manga „Blue Lock” otrzyma adaptację anime, które będzie miało premierę w 2022 roku. Ta seria skupia się na stworzeniu napastnika, który łaknie goli i pragnie zwycięstwa. Dodatkowo ma on być decydującym instrumentem w odwróceniu przegranego meczu. Japoński Związek Piłki Nożnej zebrał w tym celu 300 najlepszych i najzdolniejszych graczy młodzieżowych z Japonii. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę doczekać się tej serii.

 

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Moje Top anime romantyczne z 2015 roku Czytaj poprzedni

Moje Top anime romantyczne z 2015 roku

Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka Czytaj następny

Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka

Komentarze