Sobota, Kwiecień 1
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Newsy
  3. WeebWeek - potwierdzono anime Mononogata...

animekimi

WeebWeek - potwierdzono anime Mononogatari!

Mononogatari

Mononogatari
(fot. reddit)

Twórca mangi Onigunsō ogłosił na swoim Twitterze, że potwierdzono planowane telewizyjne anime na podstawie serii „Mononogatari”. Historia skupia się na duchach zwanych tsukumogami, które zamieszkują stare przedmioty. Hyoma Kunato, główny bohater tej serii, gardzi tymi duchami, gdyż jeden z nich odebrał mu coś ważnego. Dziadek Kunato wysyła go do Tokio, by wyleczyć go z tej nienawiści. Chłopak ma zamieszkać teraz z Botan Nagatsuki, dziewczyną, która traktuje tsukumogami jak własną rodzinę.

Mato Seihei no Slave

Mato Seihei no Slave
(fot. animecorner)

Wydawnictwo Shueisha podało informację, że seria „Mato Seihei no Slave” (Slave of the Magic Capital's Elite Troops) będzie inspiracją dla telewizyjnego anime. Ta produkcja będzie oparta o mangę pod tym samym tytule napisanej przez Takahiro i zilustrowanej przez Youhei Takemura. Fabuła odbywa się w świecie fantasy, w którym toczy się walka z potworami zwanymi jako Shūki. Dodatkowo istnieje tutaj specjalne drzewo brzoskwiniowe, które obdarza kobiety specjalnymi mocami. Sama historia rozpoczyna się w momencie, gdy pechowy chłopiec, Wakura Yuki spotyka Uzen Kyoukę. Okazuje się, że dziewczyna uzyskała moc od specjalnego drzewa i jest kapitanem jednego z oddziałów antydemonicznych.

Peter Grill to Kenja no Jikan

Peter Grill to Kenja no Jikan
(fot. blog.tanuki)

W dziewiątym tomie mangi „Peter Grill to Kenja no Jikan” (Peter Grill and the Philosopher's Time) ogłoszono, że seria otrzyma drugi sezon. Twórcy więcej szczegółów na temat nowego sezonu mają przekazać wkrótce. Historia skupia się na najpotężniejszym wojowniku w całej krainie, który nazywa się Peter Grill. Niestety cały ten jego tytuł przyniósł mu nieoczekiwaną konsekwencję. Kobiety z całego świata chcą urodzić dziecko z silnymi genami, czyli dziecko Petera. Wszystkie oprócz jego narzeczonej zdają sobie sprawę z tego jak przychodzą na świat dzieci. Jedyna, która tego nie wie to wybranka naszego bohatera, z którą związek nie posunął się dalej niż do trzymania się za ręce.

Alice in Borderland

Alice in Borderland
(fot. hk01)

Serwis Netflix podał informację, że serial live action „Alice in Borderland” otrzyma drugi sezon, które będzie miał premierę w grudniu 2022 roku. Ta produkcja jest oparta o mangę pod tym samym tytule autorstwa Haro Aso. Bohaterowie tej serii zostali zmuszeni do rywalizacji w niebezpiecznych grach. Wszystko przez, że są uwięzieni w opuszczonym Tokio i zdobywają „wizy”, które są przedłużane przez uczestnictwo w grach. Niestety w przypadku wygaśnięcia wizy z nieba jest wystrzeliwany czerwony laser który natychmiastowo zabija taką osobę.

Hataraku Maou-sama!

Hataraku Maou-sama!
(fot. gamek)

Oficjalne konto na Twitterze „Hataraku Maou-sama!” (The Devil is a Part-Timer!) ogłosiło, że podczas wydarzenia Winter Festival Online 2021 zostaną ujawnione informacje dotyczące drugiego sezonu tego dzieła. Transmisja na żywo tego wydarzenia będzie miała miejsce 12 grudnia i pojawia się podczas niej aktorzy głosi Króla Demonów i bohaterki. Fabuła opowiada losy Króla Demonów Diablo oraz jego podwładnych, którzy po jednym ze starć z bohaterką Emilią przenoszą się do równoległego wszechświata, jakim okazuje się być współczesne Tokio. Z powodu braku magii postanawiają przyjąć ludzką tożsamość i żyć przeciętnym ludzkim życiem. Sam Diablo podejmuje się pracy w pobliskim barze szybkiej obsługi. Jeśli lubicie komedie połączone ze światem to na pewno spodoba Wam się ta seria.

 

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

WeebWeek - Saikyō Onmyōji no Isekai Tenseiki otrzyma adaptację anime! Czytaj poprzedni

WeebWeek - Saikyō Onmyōji no Isekai Tenseiki otrzyma adaptację anime!

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a! Czytaj następny

WeebWeek - potwierdzono kolejny sezon Dr.Stone'a!

Komentarze