Sobota, Czerwiec 10
Animowiec Logo
  1. Animowiec
  2. Newsy
  3. WeebWeek - powrót bohatera tarczy!

reddit

WeebWeek - powrót bohatera tarczy!

Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari
(fot. m.925g)

Na imprezie „Kadokawa ligh novel Expo 2020” ujawniono, że drugi sezon Tate no Yuusha no Nariagari (Rise of Shield Hero) będzie miał premierę już w październiku tego roku. Tym razem serię reżyseruje Masato Jinbo, ale stara ekipa także powraca. Mimo tego, że w 2019 roku Crunchyroll ogłosił, że anime otrzyma drugi i trzeci sezon to do tej pory były tylko wiadomo, że drugi sezon zostanie wyemitowany w 2021 roku. Co do pierwszej serii to miała premierę w styczniu 2019 roku i ma 25 odcinków. Anime opowiada historię zwykłego otaku Naofumi Iwataniego, który cały swój czas spędza na graniu i czytaniu mangi. Nagle razem z trójką innych młodych mężczyzn zostaje przyzwany do równoległego świata. Odkrywa tam, że razem z resztą wezwanych są bohaterami kolejno: miecza, łuku, włóczni i tarczy. Główny bohater, który otrzymał jaką swoją broń tarczę jako jedyny jest uważany za przeklętego i wszyscy nim pogardzają. Mimo tego wszystkiego postanawia walczyć, aby uratować ten świat. Co wydarzy się w drugim sezonie tego isekai’a? Tego dowiemy się już w październiku 2021 roku!

Maou Gakuin no Futekigousha

Maou Gakuin no Futekigousha
(fot. besthdwallpaper)

Kolejna informacja z „Kadokawa ligh novel Expo 2020”, tym razem dotyczy Maou Gakuin no Futekigousha (The Misfit of Demon King Academy) otrzyma drugi sezon. Będzie on emitowany w podzielonych kursach (kwartałach roku), czyli możemy spodziewać się 24 odcinków z przerwą kwartalną. Co do pierwszej serii to pierwotnie została zaplanowana na kwiecień 2020 roku, ale została opóźniona na lipiec z powodu pandemii wpływającej na harmonogram produkcji. Anime opowiada losy Króla Demonów Anosa, który odradza się po 2000 latach i zaczyna uczęszczać do szkoły ze swoimi potomkami. Mimo swojej potęgi odradza się jako mieszaniec przez co nikt z początku go nie uznaje. Dodatkowo wszystko komplikuje fakt, że jego imię zostało zmienione, ale jego prawdziwej mocy nikt nie jest w stanie ocenić.

Hataraku Maou-sama!

Hataraku Maou-sama!
(fot. animekimi)

Pierwszego dnia imprezy „Kadokawa ligh novel Expo 2020” ogłoszono, że Hataraku Maou-sama! (The Devil is a Part-Timer!) otrzyma drugi sezon anime. Po ośmiu latach od emisji pierwszej serii w końcu doczekaliśmy się jakichkolwiek informacji o dalszej części tej produkcji. Jeśli chodzi o fabułę to opowiada losy Króla Demonów Diablo oraz jego podwładnych, którzy po jednym ze strać z bohaterką Emilią przenoszą się do równoległego wszechświata, jakim okazuje się być współczesne Tokio. Z powodu braku magii postanawiają przyjąć ludzką tożsamość i żyć przeciętnym ludzkim życiem. Sam Diablo podejmuje się pracy w pobliskim barze szybkiej obsługi. Jeśli lubicie komedie połączone ze światem to na pewno spodoba Wam się ta seria.

Date A Live

Date a Live
(fot. ciunime)

Tym razem informacja z drugiego dnia imprezy „Kadokawa Light Novel Expo 2020”, czwarty sezon Date A Live będzie miał premierę już w październiku tego roku. Ta seria została pierwszy raz wyemitowana w 2013 roku i od tamtej pory doczekaliśmy się już trzech sezonów. Na pytanie o czym jest ta produkcja odpowiada sam tytuł, a mianowicie główny bohater chodzi na randki, by "uspokajać duchy”. Jeśli lubicie haremówki to już w październiku 2021 roku będzie mogli zobaczyć kontynuację przygód Itsuki Shido.

Shiro

Shiro

Fanka anime, od czasu dziecięcych, aż do teraz. Mająca za sobą już ponad 800 produkcji. Oprócz anime oglądająca, także wiele filmów i seriali, a w przypływach weny pisząca własne teksty piosenek.

Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka Czytaj poprzedni

Magi: Adventure of Sinbad - niezwykła przygodówka

Czym cechuje się obóz Kogis anime? Czytaj następny

Czym cechuje się obóz Kogis anime?

Komentarze